Körfez Belediyesi’ne kardeş belediye geliyor

Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilciliği Başkanı Cafer Dal ve yönetim kurulu üyeleri, kardeş ülke olan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişki...

BÜYÜT

Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilciliği Başkanı Cafer Dal ve yönetim kurulu üyeleri, kardeş ülke olan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Dal ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Baran’a Körfez Belediyesi ile kardeş belediye olma tekliflerini ve Körfez’deki bir caddeye ve parka sembolik olarak isim verilme taleplerini iletti.


GÜZEL ÖRNEKLER

Cafer Dal,  “Bizden sonraki nesillere güzel örnekler bırakmak adına birlik ve beraberliğimizin daimiliği için belediyeniz ile kardeş belediye olarak işbirliği içerisinde olmak ve ismimizin sembolik olarak devam etmesi amacıyla da Körfezin uygun bir yerinde bir cadde ve park ismi talep ediyoruz” dedi.


BİZLERİ ONURLANDIRIR

Dal’lın yaptığı bu talep resmi bir dilekçe ile İsmail Baran’a sunuldu. Dal’ın kendilerinden talep ettikleri kardeş belediye ve cadde ismini en uygun bir zamanda hayata geçirmek için görüşmelerin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Baran, “İki kardeş ülke olarak böyle güzel işbirliklerin olması ve devam etmesi bizleri onurlandırır” ifadelerini kullandı.

12 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR