Türkkan“Akademisyenler kapsam dışı”

        MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, bu kez akademisyenleri meclis gündemine taşıdı. 666 sayılı KHK’deki maaş zammından faydalanamayan akademisyenl...

 

 

 

 

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, bu kez akademisyenleri meclis gündemine taşıdı. 666 sayılı KHK’deki maaş zammından faydalanamayan akademisyenlerin maaşlarının günden güne eridiğini belirten Türkkan, “666 sayılı KHK ile kamudaki hemen her memurun maaşına zam yapılırken akademisyenler kapsam dışında kalmıştır” şeklinde konuştu.

 

NABİ AVCI’YA SORDU

Üniversitelerde görev yapan bazı idari ve teknik personelin maaşlarının akademisyenlerin önüne geçtiğini vurgulayan Lütfü Türkkan, “Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya idari personelin akademisyenlerden daha fazla maaş almasını bir akademisyen olarak nasıl değerlendirdiğini sordum” dedi.

 

ADALETLİ Mİ?

“Öğretim elemanlarının yetiştirdiği öğrencilerin kamuda mühendis olduklarında hocalarından daha fazla ücretle işe başlamaları adaletli midir?” diye de soran Türkkan, “666 sayılı KHK ile kamudaki hemen her memurun maaşına zam yapılırken akademisyenler kapsam dışında kalmıştır” ifadesini kullandı.

 

MESAİ ÖDEMESİ KALKTI

Türkkan açıklamasında son olarak şu ifadelere yer verdi: “Son zamlardan sonra fakültedeki teknisyen 2 bin 900 TL maaş alırken yüksek mühendis unvanlı araştırma görevlisi 2 bin 650 TL maaş almaktadır. Bir başka örneğe göre fakülte sekreteri 3 bin 100 TL maaş alırken doçentin maaşı 3 bin TL’dir. 666 sayılı KHK ile akademisyenlere mesai ücreti ödemesi de kaldırılmıştır” dedi.

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR