Engelli politikası masaya yatırıldı

Başkan Karaosmanoğlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve engelli dernekleri, düzenlenen toplantıda bir araya geldiKocaeli Büyükşehir Beled...

BÜYÜT

Başkan Karaosmanoğlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve engelli dernekleri, düzenlenen toplantıda bir araya geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve engelli derneklerinin yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen yemekli toplantıya iştirak etti. Kendisinin bir engelli dostu olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Ben kendimi engelli arkadaşımızın yerine koyuyorum ve ona yardımcı olmaya çalışıyorum. Engeller paylaştıkça ortadan kalkar’’ dedi.
23 ENGELLİ DERNEĞİ KATILDI
Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün ev sahipliğinde Sekapark Otel’de gerçekleşen etkinliğe 23 engelli derneğinin temsilcileri katıldı. Engellilerin sorunlarını ve isteklerini ilk ağızdan dinlemek, Büyükşehir’in çalışmaları hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantıyı düzenlediklerini dile getiren Görüm, Başkan Karaosmanoğlu’na ve dernek temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.
BAĞIMSIZ HAREKET EĞİTİMİ
Kocaeli’nde Büyükşehir tarafından tahsis edilen ve çok kullanışlı bir binada Kent Konseyi olarak hizmet verdiklerini hatırlatan Görüm, “Başkanımızın da engellilere verdiği önemi çok iyi biliyoruz. Kocaeli’nin engelli politikasını birlikte belirlemek istiyoruz’’ ifadesini kullandı. Görüm, toplantıda yaklaşık bir ay önce başlayan ve görme engelli vatandaşların cadde ve sokaklarda rahatlıkla dolaşmasını amaçlayan “Bağımsız Hareket Eğitimi” projesini tanıttı. Görüm, bundan sonraki projelerinin ise özelikle kurumlarda önemli bir iletişim sorunu yaşayan işitme engellilerle ilgili olacağını söyledi.
BEN ENGELLİ DOSTUYUM
Toplantıya katılan ve iki saat boyunca engelli derneklerinin ihtiyaçlarını tek tek dinleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Hepimiz birer engelli adayıyız, bu her an olabilir. Sizi ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Ben kendimi engelli arkadaşlarımızın yerine koyuyorum, ona göre yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben bir engelli dostuyum. Paylaştıkça bütün engeller ortadan kalkar. Bu toplantıları ihtiyaçları not almak, arkadaşlarımızla paylaşmak, önceliklerimizi belirleyerek uygulamak için yapıyoruz’’ açıklamasını yaptı.
EN BÜYÜK DESTEK KOCAELİ’NDE
Başkan Karaosmanoğlu ile Kent Konseyi Genel Sekreteri Görüm’e kendilerine gösterdiği ilgi ve düzenlenen toplantı için teşekkür eden engelli derneklerinin yöneticileri, “Kocaeli kadar engellilere destek verilen, yardım edilen bir kent daha Türkiye genelinde görmedik. Biz de engelliler olarak özellikle spor dalında başarılı olup, Avrupa, dünya ve olimpiyat dereceleri elde etmek için çalışıyoruz’’ şeklinde konuştu.
SERTİFİKALARINI BAŞKAN VERDİ
Kent Konseyi’nin düzenlediği ‘’Bağımsız Hareket Eğitimi’’ne katılan kursiyerler de, duygularını şu sözlerle dile getirdi; ‘’Var olan engellerimizi aşmak ve hayata katılmak için bu eğitimin bize büyük katkısı oldu. Hayata olan bakışımız değişti. Artık evimizden çıkabiliyor, tek başımıza okulumuza veya bir arkadaşımıza gidebiliyoruz.’’ Etkinliğin sonunda Başkan Karaosmanoğlu, kursu başarıyla tamamlayan engellilere sertifikalarını verdi.

18 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR