Tarhan: Önceliğimiz esnaf kooperatifleri

Gebze İlçe Örgütünde parti üyeleri ile bir araya gelen Tarhan esnaf ziyareti ile çalışmalarına başladı. Esnaf ziyareti sırasında Kaymakam Mehmet Arsla...

BÜYÜT

Gebze İlçe Örgütünde parti üyeleri ile bir araya gelen Tarhan esnaf ziyareti ile çalışmalarına başladı. Esnaf ziyareti sırasında Kaymakam Mehmet Arslan ile karşılaşan Tarhan, Arslan’ın hayırlı olsun dileklerini kabul etti.

 

Yeni Nesil Hastalık: AVM’ler
Gebze Esnaflar ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyareti ile çalışmalarına devam eden Tarhan’a CHP’nin diğer vekili Fatma Hürriyet Kaplan da eşlik etti.

Başkan Nejat Kar, esnafın mali sıkıntı içerisinde olduğunu bu durumunda Kooperatife çeşitli sıkıntılar açtığını dile getirdi. Tarhan, esnafın kepenk kapatacak duruma gelmesinin nedenlerini hükümetin yanlış politikalarından kaynaklı olduğunu dile getirdi. Büyük alışveriş merkezlerinin ülkede hastalık boyutuna geldiğinden de bahseden Tarhan “Öncelikle esnaf kooperatifleri,  odaları desteklenmelidir. Bu dalga esnafa da olumlu bir şekilde yansıyacaktır’’ dedi.

Beraberler ve Kuaförler Odasında, başkan Kenan Çelik’ten esnafın sıkıntılarını dinleyen Tarhan, çözüm üretmek adına esnafla birebir görüşmek gerektiğini vurguladı.

 

Seçim Sonrası Ziyareti Şaşırttı
Mimarlar ve Mühendisler Odasında, yoğun ilgiyle karşılaşan vekillerimiz, ziyaretten oldukça mutlu olan oda yöneticilerinin şaşkınlığını yaşadı. Başkan Özhan Aşkın Öztürk, ‘’ilk defa bir milletvekilinin bizi seçim sonrasında ziyaret ettiğine şahit oluyoruz bu yüzden şaşkınlığımızı mazur görün’’ diyerek duygularını dile getirdi.


Tarhan askeri kışla alanının imara açılması durumunda olabilecek olumsuzlukları anlatırken, Öztürk de bu düşüncelere katıldı. Bu alanın halk açılmasının, park gibi kamusal alana dönüştürülmesinin önemini belitti. Kentsel dönüşüm üzerine görüşülen konularda, yapılacak olan çalışmaların ortak akıl yolu ile belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Tarhan, ‘’çeşitli STK’ların fikirleri ele alınarak planlama yapılmalı’’ dedi.

 

Yorulmak Nedir Bilmedi

Tarhan programına Kars Ardahan Iğdır Derneği ziyareti ile devam etti. Cuma Pazarı’nı gezerek Emekliler Derneği ve Sendikalar Birliği’ni de ziyaret eden Tarhan iftarda da geleneksel GETAB yemeğine katıldı.

 

Çalışmaları ilk günden göz dolduran Tarhan’ın, ileriki günlerde ne gibi çalışmalar yapacağı merakla bekleniyor. ‘’Bizlere oy verenleri mahcup etmeyeceğim’’ diyen Tarhan, sözünde durmak için epey çalıştığı belli.

28 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR