Tuba Aydın’a büyük destek

CHP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Av. Tuba Aydın, önceki akşam parti binası önünde aday adaylığını ilan etti. Yaklaşık 500 kişiye s...

BÜYÜT

CHP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Av. Tuba Aydın, önceki akşam parti binası önünde aday adaylığını ilan etti. Yaklaşık 500 kişiye seslenen Aydın, gövde gösterisi yaptı.

CHP İl Yönetim Kurulu’nda yönetici iken milletvekili aday adayı olmak için görevinden istiaf eden Av. Tuba Aydın önceki akşam parti binası önünde basın açıklaması yaparak, aday adayı olduğunu ilan etti. Açıklamasını parti binasında bulunan toplantı salonunda yapmayı planlayan Aydın, binaya akın eden 500 kişiyi görünce Sabri Yalım Parkı’nı tercih etti. Burada bulunan alana getirilen seçim otobüsüne çıkan Aydın, İl Başkanı Yalçın Kuşkan’la birlikte kalabalığa seslendi.

YOĞUN KATILIM
Seçim otobüsünün üzerinden milletvekili aday adayını tanıtan Kuşkan, bayanlara destek verilmesi gerektiğini söyledi. Kuşkan’dan sonra mikrofonu alan Aydın, etkileyici bir konuşma yaptı. Aydın, “Bugün ülkemiz ve partimiz için, sizinle birlikte yeni bir yolculuğa çıkıyorum. Bu yolculuğun büyük kavgalara ve mücadelelere gebe olduğunu biliyorum. Bu büyük mücadeleyi ülkemiz için halkımız için ve partimiz için kazanmak zorundayız. 28 yaşında genç bir kardeşiniz olarak, CHP’ye adaylık başvurusu yapıyorum.

ETKİLEYİCİ KONUŞMA
Mücadelemizin her aşamasında, bunu Anadolu topraklarının yetiştirdiği en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumun bilincinde olacağım. İçinde bulunduğumuz koşullar 19 Mayıs 1919’dan daha ağırdır. Bu toprakların bağımsızlığında kağnılarla top mermisi taşıyan Anadolu kadınlarının emeği vardır. Biz kadınları toplumun içinde var eden Mustafa Kemal’e ve onun cumhuriyetine borcumuz vardır. Bugün o borcu ödeme günüdür.

İMZA DESTEĞİ
Demokrasinin tüm kural ve kavramlarının egemen olacağı bir demokratik sistemin varlığı için aday adayı oluyorum. Laik cumhuriyetin kazanımlarının korunması için aday adayı oluyorum. İsviçre’den önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren Atatürk ilkelerinin yaşatılması için aday adayı oluyorum” dedi. Konuşmasının sonunda Sabri Yalım Parkı’nda bulunan üniversiteli öğrencilere imza desteği vereceğini belirten Aydın, ardından partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

23 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR