Herkesi zan altında bıraktı!

Geçmişte Gebze’de görev yapan ve psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen bir doktor, inanılmaz iddialarda bulunarak, çok sayıda kişi ve kurumu zan altı...

BÜYÜT

Geçmişte Gebze’de görev yapan ve psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen bir doktor, inanılmaz iddialarda bulunarak, çok sayıda kişi ve kurumu zan altında bıraktı. Doktorun suçladığı kurumlardan biri olan Özel Gebze Merkez hastanesi yönetimi dün Kocaeli’de bir gazetede yer alan habere çok sert yanıt verdi. Açıklamada, haberin tamamen yalan ve iftira olduğunu belirtti. Açıklamada’’Kocaeli’nde çıkan bir yerel gazetede kurumumuza, kurumumuz çalışanlarına yine Gebze’de kişi ve kurumlara yöneltilen, Dr. Saadet Erdoğan ağzından yazılan aslı olmayan ve tarafımızdan konu ile ilgili bilgi alınmadan kasıtlı yapıldığını düşündüğümüz, haber niteliği taşımayan, gerçekleri yansıtmayan yazı ile alakalı bu basın açıklamasını yapma gereksinimi tarafımızca duyulmaktadır. Biz Gebze Merkez Hastanesi Mesul Müdürü Dr. Sami Bozok, mesul müdür yardımcısı Dr. Hakan Höbek, Hastane Müdürü Kenan Höbek ve tüm hastane çalışanları olarak böyle bir olayın içinde adımız geçtiği için üzüntülerimizi bildiriyoruz. Kaldı ki, Sayın Emniyet Müdürümüz Şevket Karayiğit, Sn. Avukat Özgür Alparslan, Sn. Dr. Habibe Ak, Sn. Ömer Gülşen olayın neresindedirler ve bu insanların ve bizim ne ile suçlandığımızı anlamak mümkün değildir.
Dr. Saadet Erdoğan, 4.5 yıldır hastanemizde çalışan bir hekim arkadaşımız olup acil sorumlusu ve mesul müdür yardımcısı olarak görev yapmakta idi. Ancak, son 3-4 aylık periyotta, kendi sorumluluğundaki acil narkotik kutusundan ilaçları önceleri düşük dozda sonraları yüksek dozda kendisine yaptığı gözlemlenmiş, bunun üzerine kendisi ile konuştuğumuzda son dönemlerde zor günler geçirdiğini, bir takım kişiler tarafından tehdit geldiğini, ilaçları hekim olarak dozunu bilerek bilinçli kullandığını, hastalara kayıt yaparak ilaç stoklarında bir hataya neden olmadığını söylemiştir. Tehdit edildiği için bizden yardım istedi, biz de kendisini emniyet Müdürlüğü’ne yönlendirdik. Bunun üzerine başta başhemşire, acil sorumlusu hemşire, acil çalışanları ve narkotik ilaç ile gözlemini söyleyen herkese çeşitli olmadık suçlamalarda bulunmuş, ardından emniyette ve savcılıkta bu çalışanlar ile hastane yöneticilerine olmadık iftiralarda bulunarak, hastalığından dolayı ölüm korkusu duyarak sığınma gereksinimi duymuştur” denildi.
Dr. Hakan Höbek ise, “Bu doktor hanım Emniyet Müdürü ve çalışanları ile de alakalı olmadık hikayeler anlatmaya, müdürün ve çalışan polislerin onu taciz ettiğini, hasta kişiliği ile çevrede anlattı. Kendisine ya Amatem’de tedavi olmasını ya da hasta baktırmayacağımı söyleyince delirium(ilaç yoksunluğu) tablosunda iken çevreye saldırdı ve Kenan Höbek, Sami Bozok ve orada bulunan çalışanlar ve hastalar doktor hanımı sakinleştirmeye çalıştılar. Bu doktor hanımın hastalık ve kullandığı ilaçlardan dolayı kendi işini, istediklerini yaptıramadığı herkesle alakalı paranoyalar geliştirebilir” dedi.

HAKKINDA 24 DOSYA VAR!
Öte yandan Dr. Saadet Erdoğan hakkında Gebze adliyesinde 24 ayrı dosya olduğu belirtildi. Dosyaların kiminde Doktor Erdoğan’ın davalı, kimisinde ise davacı olduğu öğrenildi. Haberin ardından dün, Gebze adliyesinde bazı isimlerin ifade verdiği öğrenildi.

24 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR