Başkan:Sağlıklı insanlar sağlıklı kentlerde yaşar

Başkan Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, yönetimini misafir ettiKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, M...

BÜYÜT

Başkan Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, yönetimini misafir etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Kerem Özgüler ile yönetim kurulunu kabul etti. Türkiye’nin sağlıkta dev hamleler yaptığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Biz de Kocaeli’de sağlıklı insanlar sağlıklı kentlerde yaşar anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

SAĞLIK-SEN’DEN ZİYARET
Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Kerem Özgüler ile yönetim kurulu üyeleri, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Yönetim kurulunda yer alan sağlıkçıları tek tek Başkan Karaosmanoğlu ile tanıştıran Özgüler, sendikanın ve şubenin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

KİRLETİLMEYE İZİN YOK
Türkiye’nin sağlık alanında dev hamleler yaptığını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Özellikle anne ve çocuk sağlığı çok önemli. Bu nedenle Büyükşehir olarak anne adaylarımıza doğumdan önce ve doğumdan sonra süt veriyoruz. Halkın sağlığıyla da, Kocaeli’nin sağlığıyla da yakından ilgileniyoruz. Sağlıklı insanlar sağlıklı kentlerde yaşar anlayışıyla hareket ediyoruz. Kocaeli’nin havasının, suyunun, toprağının, denizinin kirletilmesine izin vermiyoruz’’ ifadesini kullandı.

YÜRÜYÜŞLERİMİZ MODEL OLDU
Kocaeli’nde başlattıkları sağlıklı yaşam yürüyüşlerinin Türkiye’ye model olduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Haftanın 3 günü halkımızla birlikte yürüyoruz. Bu yürüyüşlere 7’den 70’e katılım oluyor. Kocaeli’ni spor alanlarıyla, spor sahalarıyla donattık. Okullarımıza basketbol potaları kurduk, masa tenisi takımları dağıttık. Spor okullarımızda binlerce genç yetişiyor. Sağlık alanında yapılan tüm faydalı çalışmalara destek verdik, vermeye de devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

12 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR