Hürriyet: Biz istemezsek, kimse bize Sivas’ı unutturamaz

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bundan 22 yıl önce Sivas’ta ülke tarihine kara bir leke olarak geçen bir katliam yaşandı ve tüm Türk...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bundan 22 yıl önce Sivas’ta ülke tarihine kara bir leke olarak geçen bir katliam yaşandı ve tüm Türkiye’nin gözleri önünde 35 aydın ve sanatçımız diri diri yakılarak hayatını kaybetti” diyerek Sivas’ta yaşanan olayların yıldönümünü andı.

 

ATEŞİ HALEN YÜREKLERİMİZDE

Hürriyet, “Madımak vahşetinin üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen, ateşi halen daha yüreklerimizde tütmektedir. Aradan geçen 22 yılda bile katliamın üzerindeki sis perdesi ne yazık ki tam olarak kaldırılmadı. ‘İnsanlık suçlarında zamanaşımı olamaz’ diyenlerin vicdanlarında bir insanlık aşımına imza atıldı ve taş atanların, yakanların sırtı sıvazlandı.

Ancak, hiç bir mazeret 22 yıl önce yaşanan bu katliamı mazur gösteremez. Madımak, üzerinden kaç yıl geçerse geçsin yüzyıllar sonra bile bir vahşet olarak anılmaya devam edecektir. Bu davanın zaman aşımına uğramasını ‘ülke ve millete’ hayırlı olmasını dileyenlerle mücadelemizin devam ettiği gibi” diye konuştu.

Son olarak Hürriyet” “‘Sivas’ı unutturma’ diyorlar. Gerçek şudur ki, ‘Biz unutmak istemezsek; kimse bize Sivas’ı unutturamaz’ Madımak Oteli’nde 22 yıl önce hayatını kaybeden, 35 aydınımızı saygı ve gözyaşlarıyla anıyoruz” şeklinde açıklamasını tamamladı.

02 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR