FSL Aile Danışmanlık Merkezi, Körfez’de hizmete girdi

Merkezde; zor insanla başa çıkmadan, duygusal özleştirmeye, öfke yönetiminden sınav psikolojisine kadar birçok alanda danışmanlık hizmeti sunuluyor....

Merkezde; zor insanla başa çıkmadan, duygusal özleştirmeye, öfke yönetiminden sınav psikolojisine kadar birçok alanda danışmanlık hizmeti sunuluyor.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı resmi aile danışmanlığı firması olan, FSL Aile Danışmanlığı ve Yaşam Koçluğu Merkezi, Türkiye’deki 12’nci merkezini ilimizde açtı. Kocaeli’de alanında hizmet veren tek kuruluş durumundaki merkezde oyun terapi odası da bulunuyor.

 

ÇOCUK OYUN TERAPİ ODASI

Eğitimler, seminerler verilen bir sınıfı da olan ve Sertifikalı Aile Danışmanlığı Eğitimi Programı’nın da başlatılacağı merkezde sarı oda ve mavi oda diye adlandırılan iki tane görüşme odası bulunuyor. Bu odalarda terapiler, görüşmeler, psikolojik hizmetler uygulanmaktadır. 1 tane çocuk oyun terapi odasının mevcut olduğu merkezde, çocuklar burada oyun terapisti ile meşgul olurken, aynı birimde mevcut bulunan kamera odası ile de ailesi ise bilgisayar ekranından çocuğunu izleyebilecek.

 

UZMAN KADRO GÖREVDE

Öte yandan Aile Danışmanlık Merkezi’nde işinin uzmanı denilebilecek bir kadro ile sizlere hizmet sunmaya hazır. Psikolog Demet Balcı, Dr. Yunus Emre Ayna, Aile Danışmanı Latif İşçen, Kurumsal Koç-Yaşam Koçu Feyza Güray Topal, Aile Danışmanı Nihal Hayran, Birim Koordinatörü Uzman Sosyolog Hümeyra Unvan’dan oluşan kadro ile müşterilere hizmet veriliyor. Birimde; bireysel ve kurumsal koçluk, psikolojik danışmanlık, bireysel psikolojik, aile ve çiftlere yönelik hizmetler, çocuk-ergen psikolojisi ve kurumsal psikolojik alanlarında hizmetler veriliyor.

 

VERİLEN HİZMETLER

Ayrıca bireysel, aile, evlilik eğitim danışmanlıklarının yanı sıra tüm ailenin katılabildiği aile terapileri ve grup etkinlikleri gibi hizmetler de sunuluyor. Öte yandan zeka, kişilik, psikolojik, gelişim ve tarama gibi testler de kurumda yapılıyor. Duyguları anlama, zor insanla başa çıkma, duygusal özleştirme, rüyalar, ikna sanatı, öfke yönetimi, çatışma yönetimi, etkili anne baba eğitimi gibi hizmetler de merkezde veriliyor.

 

KÖRFEZ GÜNEY MAHALLESİNDE

Bu arada toplumda sıklıkla karşılaşılan boşanma ve çocuk, çocuk ve okul, çocukluk depresyonu, depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, dil gelişimi ve konuşma bozuklukları, enürezis-encopresis, genç ve okul, gençlik depresyonu, otizm, panik atak, sınav kaygısı, tik bozukluğu, vajinismus sorunları hakkında da merkezde çalışma yapılıyor. Aile Danışmanlığı hizmetinin yanında psikolojik destek de veren bir kurum olan FSL Aile Danışmanlık Merkezi, Körfez ilçesi Güney Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi, Saatçi Sokak’ta konuklarını bekliyor.

 

FSL GROUP HAKKINDA

2007 yılında Kocaeli merkezde Firma Sağlık Lisansları Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak kurulan FSL Group, uzun yıllar endüstriyel sosyoloji ve psikoloji alanlarında başarılı projelere gereksinimleri karşılayacak, uluslararası kalitede çözümler üretecek hizmetler sağladı. 2013 yılında tüm firmaların ve ilgili tüm birimlerin daha kurumsal bir yapı ile yönetimini sağlamak için tüm şubeleri Körfez’deki tesisinde FSL Group olarak tek kimlik altında toplama kararı aldı. FSL Group, 2015 yılında bünyesinde kişisel gelişim ve yaşam koçluğu birimini kurdu ve dramalı özel kişisel gelişim eğitimlerini ve bireysel ve kurumsal koçluk hizmetlerini vermeye başladı. FSL Group, 2015 yılında FSL bünyesinde Aile Danışmanlığı ve Yaşam Koçluğu birimini açarak bu alanda da hizmet vermeye başladı.

fsl1.jpg

fsl2.jpg

fsl3.jpg

fsl4.jpg

13 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR