Sandalla Balık Tutma Yarışması düzenlenecek

Cumartesi günü saat 21.00'de Seka Park’ta Zeynep Başkan’ın konseri ile başlayacak olan şenlik, Pazar günü saat 10.00'da birçok sivil toplum örgütlerin...

BÜYÜT

Cumartesi günü saat 21.00'de Seka Park’ta Zeynep Başkan’ın konseri ile başlayacak olan şenlik, Pazar günü saat 10.00'da birçok sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Plaj Valeybolu, balık tutma yarışması, yelken yarışı, kıyı temizliği, fotoğraf yarışması ve deniz ürünleri pişirme  yarışması etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 

SANDALLA BALIK TUTMA YARIŞMASI YAPILACAK

Kocaeli Amatör Sportif Olta Balıkçıkları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER), İzmit Balıkçılar ve Sandalcılar Derneği ve Kocaeli Merkez Su Ürünleri Kooperatifi ile birlikte festival kapsamında tekne ve sandallarla denizde balık tutma yarışması yapılacak.

 

Yarışma, pazar günü saat 14.00’de Seka Park’taki tahta iskelelerden çıkış yapılarak Sekapark açıklarında gerçekleşecek. Yarışmaya 50 sandal katılacak ve her sandalda 4’er kişi katılacak.

 

EN BÜYÜK VE EN KÜÇÜK BALIK DALINDA OLACAK

KAMADER Başkanı Engin Uztürk ve İzmit Balıkçılar ve Sandalcılar Derneği Başkanı Barbaros Akkuş’un ortak yaptığı yazılı açıklamada, yarışmanın en büyük balık tutma ve en çok balık tutma olmak üzere 2 dalda yapılacağını belirttiler.

 

Açıklamaya göre, yarışmaya teknesiyle katılmak isteyenlerin tekne adı, takım kaptanı ve diğer yarışmacıların ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini pazar günü saat 14.00’e kadar organizasyon alanında bulunan kayıt masasına bildirmeleri gerektiği, teknesi olmayanların ise kayıt sırasına göre boş olan sandallara yerleştirilerek, yarışmaya katılmaları sağlanacak.

 

Yarışmanın jüri üyelerinin, konusunda uzman usta balıkçılardan oluşacağını ifade eden Uztürk, şunları kaydetti:

 

"Deniz kenti olan İzmit’te ilk kez böyle bir festival yapılacak. Bu yarışma, amatör olta balıkçılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun tüzük ve yönetmenliklere uyulmasını sağlamak, geriden gelen genç kardeşlerimizi bilinçli bir amatör balıkçı ve doğa tutkunu olan bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak, yarışma heyecanı ile amatör olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak amacıyla düzenlenecektir. Kısaca İnsanları bir taraftan eğlendirirken diğer taraftan sürdürülebilir, balıkçılığa, doğa korumacılığına ve mevzuat hükümleri hakkında bilgi edinmelerine katkı sağlayacak."

 

Denizi, balığı ve çevreyi seven herkesi, aileleriyle birlikte yarışma alanına davet ettiğini belirten Uztürk, yarışmada dereceye giren takımlara değerli olta takımları hediye edileceğini ifade ederek, ilk kez böyle bir festival düzenlenmesine katkı sağlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

23 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR