Kadın Meclisi yaşlıları unutmadı

İzmit Belediyesi Kadın Meclisi Asuman Sert başkanlığında, Yaşlılar Haftası kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunduAsuman Sert, “Kadın Meclisi olarak...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Kadın Meclisi Asuman Sert başkanlığında, Yaşlılar Haftası kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu

Asuman Sert, “Kadın Meclisi olarak yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ederek hatırlarını, bir ihtiyaçları olup olmadığını soruyoruz, eğer varsa gerekli kurumlara bilgi veriyor, ihtiyaçların giderilmesine yardımcı oluyoruz. Onlarla sohbet ediyoruz. Kadınların iş hayatında daha fazla yer almasıyla birlikte yaşlılar artık eskiden olduğu gibi erkenden bir kenara çekilmiyor. Evlatlarını büyüttüğü gibi şimdi de torunlarını büyütüyor. Çocukları işten dönmeden çorbasını hazır ediyor. Yaşlılarımız dünle bugün arasındaki bir bağ bizim için. Her bir ziyaretimizde köklerimize doğru bir yolculuk yaşıyoruz” dedi.

“DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERİLMELİ”
Yaşlılara daha çok ilgi gösterilmesi gerektiğini ifade eden Sert, “Yaşlılarımızın kimsesizlik, terk edilmişlik ya da işe yaramazlık duyguları içerisinde olmamaları için onlarla daha çok ilgilenmeli, onlara gerekli itinayı göstermeli ve hatta onların tecrübelerinden yararlanmalıyız. Onlar yaşadılar, yaşlanmadılar. Peyami Safa’nın dediği gibi “yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır.” Öyleyse bu yaşanmışlıkları değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

ZİYARET ETTİLER
İzmit Belediyesi Kadın Meclisi, Yenişehir Mahallesi’nde oturan 65 yaşındaki Huriye Toprakoğlu’nu, 69 yaşındaki Güllü Çiftçi ve 80 yaşındaki Behice Özmen’i, Yahya Kaptan Mahallesi’nde oturan 75 yaşındaki Fatma Sertçelik’i, Karabaş Mahallesi’nde oturan 75 yaşındaki Hatice Dereci’yi, 69 yaşındaki Miran Şen’i, 70 yaşındaki Nejla Öğütcen ve Karabaş Mahallesi eski muhtarı 85 yaşındaki Hüseyin Çetin ve eşi Saliha Çetin’i, Erenler Mahallesi’nde ikamet eden 77 yaşındaki Safiye Erbağ ve 82 yaşındaki Melek Erdemir’i ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.

22 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR