CHP’nin yerel seçim takvimi açıklandı

CHP İlce Başkanı Sedat Tatar, 30 Mart 2013 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde; aday adaylığı başvurularının 8 Temmuz’da başlayacağını ve 31 Temmuz’d...

BÜYÜT

CHP İlce Başkanı Sedat Tatar, 30 Mart 2013 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde; aday adaylığı başvurularının 8 Temmuz’da başlayacağını ve 31 Temmuz’da sona ereceğini belirtti. Ayrıca genel merkezin gönderdiği genelgeye göre il, ilçe ve yönetim kurulu üyelerinin ise aday olmak istemesi halinde 15 Temmuz’a kadar görevinden istifa etmesi gerekiyor.
CHP İlce başkanı yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Merkezi’nin aday adaylığı ile ilgili gönderdiği genelgeyi açıkladı. Genelgeye göre 8 Temmuz 2013’de aday adaylığı başvurularının başlayacağını ve 31 Temmuz 2013’de sona ereceğini söyleyen Tatar, il, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin ise 15 Temmuz 2013’e kadar bulundukları görevden istifa etmesi gerektiğini kaydetti.

ADAY ADAYI EĞİTİMLERİ
BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Tatar, “Bilindiği üzere genel merkezimizin diğer bir genelgesi gereğince partimizden aday adayı olmak isteyenler 5 Haziran 2013 tarihi itibarı ile eğitime katılma müracaatları alınmıştır. Bu müracaat ve eğitimler önümüzdeki aylarda da devam edecektir. Haziran ayı içerisinde gerek belediye başkanlığına ve gerekse belediye meclis üyeliklerine yönelik eğitim almak isteyen birçok partilimiz müracaat etmiştir. İşlemler internet üzerinden yapıldığı için bu listeler önümüzdeki günlerde genel merkez tarafından bize gönderilecektir. Bizde kamuoyuna açıklama yapacağız” dedi.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN HER YURTSEVERE KAPIMIZ AÇIKTIR
CHP Genel Merkezi’nde gelen genelgeyi açıklayan Tatar, 8 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında aday olmak isteyenlerin başvurularının yapılması istendiğini ifade etti. Parti olarak toplumun her kesimi ile diyalog içinde olacaklarını,Gebze’yi ve ülkesini seven, elini taşın altına koymak isteyen her yurt severin aday adayı olabileceğini ve buna da açık olduklarını belirten Tatar; başvuru şartları ve istenecek belgeler ile başvuru usulünün bundan sonra gelecek genelgelerde belli olacağını söyledi.

YEDEKLERLE TAMAMLANACAK
Görev yaptıkları yerden aday adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin en geç 15 Temmuz 2013 günü saat 17.00’a kadar görevlerinden istifa etmeleri, Yüksek Seçim Kurulu’nun 20.12.2003 / 1268 sayılı kararı gereğince mecburidir. İl ve ilçelerde müracaat eden yöneticilerin yerine yedek olarak listeye giren arkadaşlardan tamamlama olacaktır. Aday adayı olacak veya aday gösterilecek kamu görevlileri bu şartlara tabi olmayıp onlar için bu genelge hükümleri uygulanmayacaktır” şeklinde konuştu.

14 Haziran 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR