ODTÜ KYÖD okullarında kariyer günleri

Öğrencilerini akademik, sosyal ve kültürel alanlarda donanımlı gençler olarak yetiştirme konusunda pek çok etkin çalışmanın yapıldığı ODTÜ KYÖD Okull...

Öğrencilerini akademik, sosyal ve kültürel alanlarda donanımlı gençler olarak yetiştirme konusunda pek çok etkin çalışmanın yapıldığı ODTÜ KYÖD Okullarında bu hedefe hizmet edecek olan bir yeni çalışma daha başlatıldı.  Öğrenciler gelecek planlamalarını mümkün olduğunca erken ve mümkün olduğunca doğru yapabilmeleri için Kariyer Günleri kapsamında profesyonel iş dünyasından isimlerle bir araya getiriliyorlar.

 

“1. Kariyer Günleri” iki bölümden oluşuyor. 23 Aralık 2015 Çarşamba günü ODTÜ KYÖD Okulları konferans salonunda gerçekleştirilen birinci bölümde öğrenciler medya ve sanat alanından isimlerle bir araya geldiler. 

 

Filinta dizisinin başarılı oyuncuları Onur Tuna ve Hakan Yufkacıgil, İllüstratör ve Grafik Sanatçısı Furkan Nuka Birgün, TV2’de Film Koptu programının sunucusu, editör, gazete köşe yazarı ve heykeltıraş Funda Karayel ile Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Radyo Ki Kurucusu Yard. Doç. Dr. Sedat Özel’in meslek seçimi ve bu alanda kendini yetiştirme süreçlerini,  yaptıkları işlerin bazı inceliklerini ve başarı sırlarını gençlerle paylaştığı bu güzel günde öğrenciler o meslek dalı ile ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler. Öğrencilerin soruları kariyer gelişimlerini verdikleri önemin ve bu alanda sahip oldukları olgunluğun göstergesi olacak nitelikteydi. Konukların sunumları sırasında başlayan etkileşim, kokteyl alanındaki paylaşımlarla devam etti. 

 

Fen Bilimleri öğretmeni Ebru Karakullukçu ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Özlem Bulut tarafından organize edilen etkinlik yoğun veli katılımı ve desteği ile daha bir anlamlı hale geldi.  Okul Müdürü Güler Telli “Değerli öğretmenlerimiz öğrencilerimizi, velilerimizi ve okulu kadromuzu çok iyi organize edilmiş bir etkinlikte önemli konuklarla bir araya getirdiler.  Öğrencilerini, sınıf içinde iyi yetiştirmekle kalmayıp, onların ileride doğru seçimler yapmış mutlu bireyler olmaları için yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı kendilerini kutluyorum. “ dedi. 

Bilim dünyasından katılımcıların ağırlanacağı Kariyer Günlerinin ikinci bölümü Nisan ayı içinde gerçekleştirilecek. 

24 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR