Milli İttifak, Karmürsel’den moralle döndü

Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, geçtiğimiz günlerde de Karamürsel ilçesine giderek Milli İttifakı anlattı.  Karamürsel’de Duya...

BÜYÜT

Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, geçtiğimiz günlerde de Karamürsel ilçesine giderek Milli İttifakı anlattı.  Karamürsel’de Duyar’ın ilk durağı Mürsel Gazi oldu.  Duyar, Mürsel Gazi’yi anıtı başında dualarla andı. Duyar’a Karamürsel’deki programları sırasında Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, Saadet Partisi Karamürsel ilçe Karargâh Başkanı Mustafa Tekin, meclis üyesi Mehmet Baş ve Ferhat Doğan ile Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayı İbrahim Bıyıklı eşlik etti.

 

“ALLAH İTTİFAKI MUVAFFAK ETSİN”

Dualar ederek Mürsel Gazi Bey’in anıtından ayrılan heyet, Karamürsel İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu’nu ziyaret ederek ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Kaymakam Narinoğlu, ''ilçemiz çok sakin, rahat ve huzurlu. Güzel bir birleşim Allah bu ittifak'ı muvaffak etsin. Ben de Mustafa Kamalak gibi Maraşlıyım ve aynı lisede okuduk. Rahmetli Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düştüğü yere de gittim, gördüm çok düşündürücü olaylar var. İbret alınacak olaylar.  Ziyaretinizden dolayı çok memnun oldum” dedi.

 

DUYAR, KAYMAKAMA BAŞKAN YILDIRIM’I ŞİKÂYET ETTİ

“Ülkemizin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var” diyen Duyar, “Bazıları kraldan çok kralcı. Tüm Karamürsel insanı sizi yeni tanımasına rağmen yüreğine basmış'' dedi. Devamında Duyar, Milli İttifak'ın bayraklarını ilçeye astırmayan miting anonsunu 3 kez dilekçeye rağmen duyurmayan Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ı, Kaymakam'a şikayet etti.

 

“YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNİN POLİTİKASI DEĞİŞMELİ”

Heyetin bir sonraki durağı ise, Karamürsel Devlet Hastanesi oldu. Heyet burada,  Hastane Başhekimi Metin Balatlı’yı makamında ziyaret etti. Konuklarını oldukça sıcak karşılayan Başhekim Balatlı ''Hastanemizde Allah'a şükür işlerimiz yolunda gidiyor. Burada tüm işlerimizi tarafsız bir şekilde yürütüyoruz. Ziyaretinizden dolayı memnun olduk. Burada 2 yıldır görevimi sürdürüyorum.  Sürekli halkımızın sorunlarına ve dertlerine ortak olduk. Elbette hiçbir yerde sağlıkta sıkıntının bitmesine imkân yok. Ani bir ölüm olmazsa normal ölümler hastanede gerçekleşiyor. 4 adet 1. seviyede yoğun bakım ünitemiz var. Yoğun bakım ünitelerinin politikasının değişmesi gerekiyor ya da bu sayıda artışa gidilmeli" dedi.


“ADAMI OLANA YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDE YER VAR”

“Karamürsel’deyiz. Programlarımız ve ziyaretlerimiz gün boyu devam edecek” diyen Duyar, “Öncelikle sağlıkla ilgili ilçemiz nerede? Yoğun bakım ünitelerimiz gerçekten çok yetersiz ve her gittiğim yerde bu konunun altını çiziyorum. Adamı olan, torpili olan yoğun bakımda yer buluyor. Bu çalışmalar İslami ve insani ölçütte olmalı” diyerek ev sahipliğinden ötürü Başhekime teşekkür etti.

 

“ESNAFIN DERDİ ÇOK”

İlçenin dinamiklerini ziyaret eden heyet Karamürsel Esnaf Kefaret Odası Başkanı İsmail Aydın’ı da ziyaret etti. Oda başkanı Aydın, esnafın en büyük probleminin iş yeri açarken yaşadığını dile getirerek, “Esnaf su elektrik ve doğalgaz parası çok ödüyor ve bu konuda bize sık sık dert yanıyor” dedi. Bunun üzerine Duyar, “5 yıl önce ilçenizde 200 küçük bakkal varmış oysa bu sayı 50’ye düşmüş. AKP küçük esnafı bitirme amacına ulaşmış. Bağ-Kur konusunda esnafın ciddi sıkıntısı var ve biz esnafımızın üstündeki bu yükü kaldırmanın yolu milletin ittifakından geçer” ifadelerini kullandı. Heyet buradan esnafın sorunlarını dinleyerek ilerledi.  Cadde üzerinde bulunan Sınav Dershanesi öğretmenlerini de ziyaret ettiler.

 

“GÖZÜNÜ KIRPMADAN OY VERİR”

İlçedeki odaları ziyaret etmeyi sürdüren heyet Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci’yi de makamında ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Duyar çiftçinin tüm sorunlarını Birinci'den dinledi. Duyar, ''Memduh Birinci'den şahsıma değil de merhum için oy istersem gözünü kırpmadan oyunu milli ittifaka verir. Kendisinin çok iyi tanıyoruz.  Neden 1,50 TL'ye İran'dan gelen karpuzu yiyoruz. Bu ülke çitçilikte tekelleşmeye gitmemeli” dedi.

 

“ÇİFTÇİNİN YÜZÜ NASIL GÜLSÜN”

Birinci ise “Çiftçinin durumunun iyi olması gerekiyor. Bu sistemde çiftçinin yüzü nasıl gülsün. 2 bin 700 üyemiz var ve 700'ü aktif durumda. Çiftçiye sahip çıkılmıyor. Bölgemiz sanayi bölgesi olarak tanımlanıyor. Çiftçiye teşvik veya kredi kesinlikle yok sadece mazot ve gübre yardımı o da ülke genelinde sağlanıyor.  Çiftçi büyük firmaların altında firmalaşmaya giderse vay haline. Üreten insanın yanında olmak ve yardım etmek bizim için büyük bir sevap” şeklinde konuştu.


MİLLİ İTTİFAK’IN YANINDAYIZ MESAJI VERDİLER

Heyet, Salı Pazarını gezerek pazarcıların sorunlarını da dinledi. Pazarcılar, fiyatlar yükselince satış yapamamaktan dert yanarken, vatandaşta alım güçlerinin kalmadığından dert yandı. Heyettekiler tüm bu sorunların reçetesinin milli ittifakta olduğunu kaydetti.  Pazarcılar da milli ittifaka destek verdi. Heyet İhsaniye Köyü’nde Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Zekeriya Turan’ın annesinin cenaze namazına katıldı. Cenaze namazının ardından köy sakinleriyle bir araya geldi ve buradan Akçat Köyü’ne geçtiler. Köylüler son derece sıcak bir şekilde milli ittifak üyelerini karşılayarak, milli ittifakın yanında olduklarının mesajını verdi. Heyetin Karamürsel’de ki son durağı ise, Dalkıran ailesinin evi oldu. Dalkıran ailesiyle ev ortamında sıcak bir sohbet gerçekleşti.

06 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR