Akmis Seyahat’ten yenilik: “Highway Dergisi”

Turizm ve seyahat şirketi olan Akmis Seyahat’in ilimiz turizmine katkı sağlamak amacıyla çıkardığı Highway Dergisi’nin tanıtım toplantısı önceki akşam...

BÜYÜT

Turizm ve seyahat şirketi olan Akmis Seyahat’in ilimiz turizmine katkı sağlamak amacıyla çıkardığı Highway Dergisi’nin tanıtım toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi.
Ramada Otel’de gerçekleştirilen yemekli toplantıya Akmis Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, ortağı Ümit Karaalp, Genel Müdür Olgun Aksoy, Reklam Müdürü ve Highway Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erdem Akyıl ve Kocaeli Yaysat Başbayi Medet Başlılar ve Kocaeli Yaysat Bayi temsilcileri katıldı.
ÇOK ETKİLENDİM
Firma ile ilgili bilgi vermek üzere söz alan Ruhi Karaalp, “Bünyemizdeki birçok işletme ile kâr ortaklığı yapmaktayız” diyerek başladı konuşmasına. Derginin nasıl ortaya çıktığından bahseden Karaalp, “Bursa’da katıldığım bir panelde çok etkilendim ve kendimizi tanıtmamız gerektiğini düşündüm. Yaklaşık 5-6 aydır çıkardığımız bu dergiyi değerlendirelim dedik. Fikrimizi paylaştığımız herkes bu işe sahip çıktı” dedi.
ÇOK İYİ YERLERE GELMEYİ HEDEFLİYORUZ
Kocaeli’de bulunan turizm alanlarını işlemek istediklerini kaydeden Karaalp, “Bunu dergimizle bir noktaya taşımak istedik. Bizim dergiden para kazanmak gibi bir amacımız yok. Çok iyi yerlere gelmeyi hedefliyoruz” dedi. Karaalp’in ardından söz alan Yaysat Başbayi Medet Başlılar, “Biz hem ulusal hem yerel yayınları dağıtıp satıyoruz ama her şeyden önce bu şehirde yaşadığımız için duygusalız. Yerelde sorumluluğumuz artmaktadır” dedi.
DERGİ SAYISI YETERLİ DEĞİL
Her zaman yerel bazda ne yapılacağını düşündüklerini söyleyen Başlılar, “Bu yayını kendi yayınımız sayacağız. Kocaeli’de günlük 10 tane gazete var ama dergi sayısı yeterli miktarda değil” şeklinde konuştu. İlimizde 1950 yılında çıkan Sesim dergisinden bahseden Başlılar, “Bu dergi elimize gelince bizden 50 sene önce yaşayan insanların heyecanı aklımıza gelsin. Bunu hep birlikte yaparsak başaracağız” açıklamasında bulundu.
2 BİN 500 KİŞİYE HİZMET
Daha sonra söz alan Highway Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erdem Akyıl ise, “Akmis Seyahat havaalanı servisiyle günde yaklaşık 2 bin 500 misafirimize hizmet vermektedir. Şirketimiz ilimiz turizminin gelişmesi için turizme kaynak aktaran bir şirket olma yolunda tüm paydaşlarımızla ortak hareket düşüncesindeyiz. Bu bağlamda çıkarmış olduğumu dergi aylık yayınlanacaktır. Dergimizin tüm gazete bayilerinde hak ettiği satış rakamlarına ulaşması hepimizin ortak çabası ile gerçekleşecek” dedi.

09 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR