Yurt Bor’dan kaliteli hizmet

Ülkemizin son dönemlerinde başlayan yeni uygulamasında ev ve işyerlerine ısı, ses ve yangın yalıtımları yapılıyor. Kentimizdeki firmalar arasında en...

Ülkemizin son dönemlerinde başlayan yeni uygulamasında ev ve işyerlerine ısı, ses ve yangın yalıtımları yapılıyor. Kentimizdeki firmalar arasında en tecrübelisi olan Yurt Bor Kocaeli Bayisi, 2011 yılından bu yana kentimizde faaliyetlerine devam ediyor.

 

İLİMİZDE İKİ ÖRNEK VAR

İzmit Alikahya Fatih Mahallesi Düzyayla Sokak No: 9 adresinde faaliyetlerine devam eden Yurt Bor Kocaeli Bayii müşterilerine en kaliteli hizmeti veriyor. Isı, ses ve yangın yalıtımları bakımından ilimizde Körfez, Gölcük ve İzmit’te iki firma bulunuyor.

 

YÜZDE 70 TASARRUF

Yurt Bor Kocaeli Bayii Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yurt, “Yapılacak olan yalıtımlar sayesinde yüzde 70 tasarruf sağlanmaktadır. Ev ve işyerlerinde nem rutubet yapmamaktadır. Talep edilen her yere bu uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca ödemelerde kolaylık sağlanıyor” dedi. Yurt Bor Kocaeli Bayisi ile 0 537 895 21 34 nolu hattan ulaşabilirsiniz. Serkan BORLAK

 

YANGIN YALITIMI NEDİR?

BOR İZOLASYONU

Isı yalıtımı genel olarak bir ortam ile başka ortam arasındaki ısı alışverişini en aza indirmek amacıyla geliştirilen sistemlerin bütününe verilen isimdir.

İnsanların binalarda daha konforlu yaşamaları için yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi ısı yalıtımı dır. Isı yalıtımı yaşam kalitesinden ve konfordan ödün vermeden enerji tasarrufunun sağlanabileceği en güzel yoldur. Yapılan araştırmalar ısı yalıtımı yapılan binalarla yapılmayan binalar arasında yüzde 50 gibi bir oranda enerji tasarruf farkının olduğunu göstermektedir.

Enerji ihtiyaçlarının artması ve özellikle ısınmak amaçlı fosil yakıtlarının kullanılması hava kirliliğini önemli derecede artırmaktadır. Isı yalıtımı yapılan binalar bu tür yakıtları yarı yarıya daha az kullanacaklarından çevreye de daha az zarar verecekler ya da hiç vermeyeceklerdir. Dolayısıyla ısı yalıtım sistemleri tasarruflu olmalarının yanında çevre dostu olan sistemlerdir.

Bor katkılı ısı ses yangın yalıtımı Thermobor çatı ve teraslarda yapılacak ısı yalıtım uygulamaları ile iç mekanlardaki havanın verim sürekliliğini koruyarak, bireyler için üstün niteliklere sahip yaşam alanları oluşturmaktadır.

 

“Isı ses ve yangın yalıtımında doğru tercih thermobor”

ETİKETLER: bor, bor yalıtım, bor mantolama, bor izolasyon, ses izolasyonu, yangın izolasyonu, ısı izolasyonu, bor distribütör, bor ile yalıtım, bor yalıtım, inşaat yalıtım, püskürtme yalıtım, ses yalıtımı.

 

YANGIN YALITIMI NEDİR?

Ev ve işyerlerindeki her tür mobilya, perde, masa, koltuk gibi eşyaların tümü yanıcıdır. Yangınlar için gereken oksijen ise havada bulunur. Sönmemiş bir sigara, elektrik kontağı, hatta güneş ışınları, soba ve ocak gibi ısı kaynakları, yangının başlamasına neden olabilir. Yanıcı olan eşyalarımızın ve oksijenin hayatın vazgeçilmez birer parçası olduğu ve yanıcı maddeleri tutuşturabilecek enerji kaynaklarını sağlayabilecek teknolojik aletlerin çevremizi sardığı göz önüne alınırsa, aslında yaşanılan mekânlarda yangın çıkma olasılığı sanıldığı gibi düşük değildir. Yangınlarda açığa çıkan ısı ve duman, yangının yayılarak can ve mal kayıplarının artmasına neden olur.

Yangının ve zararlı etkilerinin, bina içinde ve komşu binalara yayılmasını yavaşlatarak kişilerin yangın mahallinden güvenli bir şekilde tahliye edilmesine olanak sağlayan, can ve mal güvenliğini sağlayıcı yapısal önlemlere “yangın yalıtımı” denir.

 

FAYDALARI

Yangınlarda açığa çıkan ısı ve dumanın yayılmasını geciktirerek, yangına maruz kalan kişilerin binayı yangının olumsuz etkilerine maruz kalmadan terk edebilmeleri için imkân ve zaman sağlar.

Yangın çıkan mahalde ısınan gazların yükselmesi sonucu sıcaklık tavanda 1000 derece seviyelerine ulaşır. Betonarmenin 500 derecenin üzerinde dayanımı 1/3 oranında düşer. Dolayısıyla yangın sırasında açığa çıkan ısıyla bina çökebilir. Yangın yalıtımı, yangınlarda oluşan yüksek sıcaklık etkisi ile yapının kısmen veya tamamen çökmesini engeller.

Yangınlarda meydana gelen can kayıpları çoğunlukla duman nedeniyle (zehirli gaz soluma ya da karbonmonoksit zehirlenmesi) olmaktadır. Karbonmonoksit zehirlenmelerinin halk içindeki diğer adı kan zehirlenmesidir. Yangın yalıtımı; yapı içerisinde yangının dolayısıyla zehirli gazların yayılmasını geciktirerek can kayıplarının azaltılmasını,  ısının yayılmasını sınırlandırarak ise can ve mal kayıplarının azaltılmasını sağlar.

10 Şubat 2016 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR