GTO’dan önemli protokol

        Gebze Ticaret Odası, Macaristan Büyükelçiliği ile uzun süreli ve çok girişli ticari vize protokolüne imza attı. İki ülke arasındaki ticari ili...

BÜYÜT

 

 

 

 

Gebze Ticaret Odası, Macaristan Büyükelçiliği ile uzun süreli ve çok girişli ticari vize protokolüne imza attı. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri artırması hedeflenen işbirliği protokolüne; Macaristan Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss, Macaristan Ticari Ateşesi Janos Weisz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Macaristan Kocaeli Fahri Konsolosu Alparslan Kaya, KOSGEB Kocaeli OSB Hizmet Merkezi Müdürü Kamil Atacan Yücelen, (GTO) üyeleri ile bölgemizin önde gelen sanayici ve işadamları katıldı.

 

ÇİLER SUNUM YAPTI

Protokol töreninin açılış konuşmasını yapan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Türkiye ve Macaristan arasındaki tarihsel, toplumsal ve ekonomik ilişkileri detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Çiler, vize protokolüne ilişkin de şunları söyledi:

 

TİCARETİMİZ ARTMALI

“Türkiye ve Macaristan arasındaki dostluk daha da büyümelidir. Her iki ülkedeki yatırımlarımız ve ticaret daha yukarılara gelebilir. Özellikle vize konusundaki bir takım prosedürlerin ortadan kalkması, ticaret hacminin artması ve rakamların istenilen seviyelere ulaşmasına olanak sağlanacaktır. Birlikte güzel ve başarılı çalışmalara imza atacağız” dedi.

 

VİZE İLE İLGİLİ DETAYLAR

GTO ve Macaristan Büyükelçiliği arasında imzalan protokol kapsamında, Macaristan firmaları ile ortak ticari ve sınai işbirliği geliştirmek, yatırımlara imza atmak isteyen Odamız üyesi iş adamları için Schengen vize alımı daha da kolaylaşacak. Gebze Ticaret Odası'ndan alınan referans mektubu sayesinde uzun süreli ve çok girişli ticari vize alınabilecek.

 

21 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR