Sanayici resti çekti, kendi elektriklerini kendileri üretecekler

Önceki gün 28 Haziran Mahallesi’nde bulunan yüksek gerilim hatlarının kopmasından dolayı açıklamada bulunan Küçük Körfez Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu...

BÜYÜT

Önceki gün 28 Haziran Mahallesi’nde bulunan yüksek gerilim hatlarının kopmasından dolayı açıklamada bulunan Küçük Körfez Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan, elektrik kesintilerinin sanayi esnafını büyük zarara uğrattığını belirterek “Her elektrik kesintisinde biz zarara uğruyoruz. Artık sanayiciler olarak biz kendi elektriğimizi kendimiz üreteciz” dedi.

Esnafın zararı büyük
Önceki gün 28 Haziran Mahallesi’nde bulunan TEİAŞ’a ait yüksek gerilim hatları kopmuş, mahalle büyük tehlike atlatmıştı. Ayrıca kopan yüksek gerilim hatları nedeniyle kentin üçte ikilik bölümü yaklaşık 3 saat elektriksiz kalmıştı. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Küçük Körfez Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan, meydana gelen elektrik kesintilerinin sanayi esnafını büyük zarara uğrattığını belirterek “Sanayide çalışan esnaflarımız elektronik CNC makineleri ile çalışıyorlar. Sürekli düşen voltaj değerleri bu makinelere zarar veriyor. En son yaşanan kesintiden dolayı sanayi esnafı yaklaşık üç saat elektriksiz kalmıştır. Sanayide 7500 kişi çalışıyor. Bunu 3 saatle çarparsak zararı görürsünüz” dedi.

Kendi elektriklerini üretecekler
Sanayide neredeyse bütün esnafların elektronik beyinli makinelerle çalıştığını kaydeden Gürfidan, “Sanayi esnafımız sık sık yaşanan elektrik kesintileri yüzünden zor durumda kalmaktadır. Bu sebeple biz yeni bir karar aldık ve kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Kojenerasyon denilen bir sistem var. Tamamen doğalgaz ile çalışıyor. Bunu sanayide kullanabileceğimiz alanımız da mevcut. Bu proje kapsamında sanayi esnafımız elektriğini tamamen buradan kullanacak. Çalışmalara başlıyoruz. Projede Sedaş’tan da destek alacağız, Bu projeyi en kısa zamanda hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu. Ayrıca Dün yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı CNC servisleri sanayide bulunan makinelere bakım yaptı.

03 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR