CHP&'li Güneş&'ten CHP-BDP iş birliği yaptı eleştirilerine yanıt

“Başbakan kaset meraklısıysa esnafın, çiftçinin halini izlesin!” Hurşit Güneş, MHP’deki kaset skandallarıyla ilgili: “Hep MHP ve CHP’nin kasetleri çık...

BÜYÜT

“Başbakan kaset meraklısıysa esnafın, çiftçinin halini izlesin!” Hurşit Güneş, MHP’deki kaset skandallarıyla ilgili: “Hep MHP ve CHP’nin kasetleri çıkıyor. AK Parti’nin çıkmıyor. Halbuki AK Partinin Belediye Başkanı ikinci karınızı Kürt alın diyor. AK Parti çirkin diyor da, kaset işinden de yararlanıyor. Bu kamuoyunu değil özel hayatı ilgilendiren bir meseledir.

Ortada bir suç var, özel hayata girilmiş. Eğer bunun faili iktidarda değilse bulunsun der, iktidardaysa da bulur! Bulamıyorsan kötü bir iktidarsın. Bu bir değil iki değil. Sabahtan akşama kadar Ergenekon edebiyatı yapıyoruz organize çete diye. E bu da öyle, bulsana. Başbakan milletin kasetlerini seyretmeye çok meraklıysa esnafın, çiftçinin, işsizlerin önüne kamera koysun, izlesin. Asıl seyredilmesi gereken kasetler onlar.” diye konuştu.

“Başbakan’ın rahatsız olması doğal!” Güneş, CHP’nin Hakkari’deki mitinginde CHP ve BDP’nin işbirliği yaptığına dair eleştiriler için: “Biz isteriz herkes gelsin, Kılıçdaroğlu’nu dinlesin. AK Partinin mitingine CHP’li biri gitse Erdoğan sen neden geldin mi diyecek. Bu duruma çok üzüldüm. O bölgede BDP’nin belli bir gücü var, bu açık. O da bir siyasi parti. İşbirliği olabilmesi için belli konuda bir araya gelip uzlaşmamız ve bir hareket yapmamız lazım. Burada Müstakbel Başbakanımıza Sayın Kılıçdaroğlu’nu BDP’lilerin bir kısmının izlemeye geldiği söyleniyor. Ne var bunda? Gelmesinler mi? Ama daha önce başka partiyi destekleyenler Kılıçdaroğlu’nu izlemeye gelince Başbakan da rahatsız olmuştur tabii.

“Desteksiz atıyor olsak 600 lira değil 1600 lira derdik!” Güneş, CHP’nin aile sigortası için kaynak yok tartışmalarını şu sözlerle yorumladı: “Biz aile sigortası kapsamında 600 liradan düşük olan insanlar açlık çekmesin diye devlet olarak toplumdaki yoksul ailelere 600 liradan başlamak üzere bir yardım yapacağız. Kaynağınız yok, bol keseden atıyorsunuz, vaatlerde bulunuyorsunuz diyorlar. Bol keseden atıyor olsaydık 600 lira değil 1600 lira vereceğiz derdik. Demek ki hesap yaptık kitap yaptık 600 diyoruz. Keşke kaynağımız daha fazla olabilse de daha fazla verebilsek.” “AK Parti gerçekten de hayallerimizi gerçekleştirdi!” Hurşit Güneş: “Biz AK Parti’nin hayal ettiğini asla etmeyiz. 2002’de biri bana ileride mazot 4 liraya yaklaşacak deseydi hayal kurma derdim. Şimdi hayal gerçek oldu. Biri bana Türkiye’deki işsizlik azalmayacak deseydi hayal etme ekonomi düzelir derdim. Fakat yine hayaller gerçek oldu. 2002’de Türkiye’nin krizinin bittiği dönemde işsizlik oranı bugünkünden daha düşüktü. Zaten Başbakan’ın ağzından işsizlikle ilgili hiç bir laf duydunuz mu?” dedi.

25 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR