Kocaeli girişimcilerden Barcelona ziyareti

Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM, TOBB’ a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM, TOBB’ a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle Aralık ayının son haftasında İspanya’ nın Barselona şehrine iş gezisi düzenlendi. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Kâtip Üyesi ve Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya önderliğindeki iş gezisine 10 firma katıldı. İspanya-Barselona İş Gezisi programı dâhilinde, Barcelona Ticaret Ataşeliği, Barcelona Ticaret Odası, Barselona Şehir Konseyi Yerel Kalkınma Ajansı Barselona Activa’ya heyet ziyareti gerçekleştirildi.
BİLGİ VERDİ

Barselona Ticaret Ataşeleri Bekir Aslaner ve Ayfer Çomoğlu’ na heyetin Barselona programı hakkında bilgiler verildi. Ticaret Ataşeleri ise, İspanya ve Katalonya’ yı karşılaştırarak ekonomi, dış ticaret ve günlük yaşam başlıkları altında detaylı bilgi aktarımında bulundu.

3.5 MİLYON TURİST
Barselona Ticaret Ataşesi Bekir Aslaner, Barcelona’yı da içine alan Katalonya Bölgesi’ nin nüfusunun 7 milyonun üzerinde olduğunu ve Barcelona şehrinde yıllık ortalama 3,5 milyon turistin en az 1 gece konaklama yaptığını sunumunda belirtildi. Bu sebeple de bölgede hizmet sektörünün oldukça gelişmiş olduğunu ve devlet teşviklerinin imalat sektöründen ziyade hizmet sektöründe yoğunlaştığını iletmiştir. Ayrıca Aslaner, İspanya ve Türkiye arasında kimya, petrokimya sanayi ve hızlı tren teknolojisine ilişkin ticari faaliyetlerin gerçekleştiğini, İspanya ile Türkiye arasındaki ticaretin mikro değişkenlere bağlı olmadığını, ihracat ve ithalat rakamlarını yalnızca kur ve milli gelir gibi makro değişkenlerin etkileyebileceğini de sözlerine ekledi.

10 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR