‘Türkçe Yaz Okulu’ sona erdi

Yunus Emre Enstitüsü ile Kocaeli Üniversitesi Dil Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Türkçe Yaz Okulu”, temelde yur...

Yunus Emre Enstitüsü ile Kocaeli Üniversitesi Dil Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Türkçe Yaz Okulu”, temelde yurt dışında yapılan Türkçe öğretiminin devamı niteliğinde olan ve sürecin Türkçe öğrenen öğrencilerin Türkiye’yi yakından tanıma ve bilme faaliyetleri ile desteklenmesi şeklinde sürdürülmesini esas alıyor.

 

FARKLI ÜLKELERDEN  ÖĞRENCİLER GELİYOR

Türkçe kursu, Türk kültürünü ve sanatını tanıtan gezi ve faaliyetlere katılım, sosyal içerikli ve keşif odaklı tanıma etkinlikleriyle yapılan “Türkçe Yaz Okulu”na, yurt dışında faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüleri ile yurt dışındaki Türkoloji bölümlerinde öğrenim gören farklı ülkelerden uluslararası öğrenciler katılıyor.

 

GENİŞ KATILIM

İşbirliği çerçevesinde KÖÜ’de Türkçe öğrenimi gören ‘Kültür Elçileri’ düzenledikleri gösteriler ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, KOÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİLMER) Müdürü Prof. Dr. Gencay Zavotçu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

20 Ağustos 2016 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR