KOÜ ile KSMMO’den eğitim işbirliği protokolü

KSMMO, Kocaeli Üniversitesi ile dün Oda bünyesinde Mali Müşavirler ve stajyerlerine yönelik işletme yüksek lisansı eğitimi ve muhasebe ara elamanı yet...

BÜYÜT


KSMMO, Kocaeli Üniversitesi ile dün Oda bünyesinde Mali Müşavirler ve stajyerlerine yönelik işletme yüksek lisansı eğitimi ve muhasebe ara elamanı yetiştirme kursları işbirliği protokolünü imzaladı.

Kocaeli Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (KSMMO) ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) KSMMO Binası’nda Eğitim İşbirliği Protokolü imzaladı. İmza törenine KSMMO Başkanı Ender Şenol, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci’nin yanı sıra bu programda yer alan öğretim üyeleri katıldı. Toplam üç ayağı olan bu protokolde mevcut personelin kişisel, mesleki eğitimleri, yüksek lisans programlarının açılması ve muhasebe ara elamanı yetiştirmek amacıyla Oda ile birlikte ortak sertifika programı düzenlemek amaçlanıyor.

TALEBE GÖRE UZATILACAK
Toplam bir yıllık bir süresi olan bu programın ne kadar süreceği talebe bağlı olmakla birlikte gerekirse talebe göre süre uzatılabilecek. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ender Şenol, protokolün Türkiye’ye örnek olabileceğini belirterek, “Muhasebe ara elamanı ihtiyacı giderilecek. İkincisi geçtiğimiz hafta sonu biten Bağımsız Denetçi eğitim ve Lisanslama Programı ile ilgili talepler de var. Bu çalışmalar da devam edecek” şeklinde konuştu.

İÇİNİZ RAHAT OLSUN
Ardından söz alan Sezer Şener Komsuoğlu, “Üniversitemiz, en önemli sivil toplum kuruluşu ile böylesine önemli bir protokolü imzalamış bulunuyor. Bu protokol gereği sertifikalı ve diplomalı çalışmalar yapılacak. Çalışmaların düzenli ve ciddi şekilde yapılmasına karar verdik. İçiniz rahat olsun. Üyelerinize en iyi eğitimi vereceğiz. Üniversitede üretilen bilginin dış paydaşlarla paylaşılmasının önemli bir örneği bu çalışma” dedi.

13 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR