Akar, merdiven altı atölyelerden destek istedi

Önceki gün Darıca ilçesinde merdiven altı denilen tekstil atölyelerde çalışan işçileri ziyaret ederek geçiren Akar, projelerimizi gerçekleştirmemiz i...

Önceki gün Darıca ilçesinde merdiven altı denilen tekstil atölyelerde çalışan işçileri ziyaret ederek geçiren Akar, projelerimizi gerçekleştirmemiz için bize 4 yıl yetki verin dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Milletvekili adayı Haydar Akar, Darıca ilçesinde merdiven altı tekstil atölyelerini ziyaret ederek CHP’nin projelerini anlatırken işçilerden bu vaatlerin gerçekleşmesi için destek istedi.

 

SİGORTASIZ İŞÇİ KALMAYACAK

Akar, ILO'nun güvencesiz çalışma koşulları konusundaki kara listesindeki ülkelerden olan Türkiye'de merdiven altı işletmelerde çalışanların 12 ile 50 yaş arasında olduğunu belirtirken “Günde 12 saat çalışıyorsunuz emek veriyorsunuz ama emeklerinizin karşılığını alamıyorsunuz. Birçoğunuz sigortasız çalışıyor ve güvencesiz ancak CHP olarak söz veriyoruz merdiven altı atölyelerde çalışan bütün işçileri sigortalı yapmak bizim boynumun borcudur” dedi.

Akar, sohbet ettiği işçilere 13 yıllık AKP iktidarında hayat standartlarınız yükseldi mi sorusunu yöneltirken bir işçinin “Hayat çok acımasız 9 yıldır çalışıyorum, bir şey göremedim. Olduğum yerde sayıyorum” cevabına “Bunu değiştirmek sizin elinizde. AKP, 13 yıldır millete değil yandaşına çalıştı. 4 yıldır Meclis’teyim AKP’nin Meclis’te vatandaşın lehine getirip çıkardığı bir yasa olmadı. Sizlerden bunun için destek istiyoruz. CHP olarak dersimizi çalıştık projelerimizi ortaya koyduk. 4 yıl içerisinde hepsini gerçekleştireceğiz ancak 7 Haziran’da mühür sizde yetki sizde tercihlerinizi değiştirin” dedi.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR