Ameliyat sonrası artık denize girilebilir

Rinoplasti Merkezinden Op. Dr. Bülent Koç,  “Yaklaşık 10 -15 yıl öncesindeki estetik anlayışıyla yapılan burunlar ve bu burunların sonuçlarının hem d...

BÜYÜT

Rinoplasti Merkezinden Op. Dr. Bülent Koç,  “Yaklaşık 10 -15 yıl öncesindeki estetik anlayışıyla yapılan burunlar ve bu burunların sonuçlarının hem doğal anlayıştan uzak olması, kullanılan teknik ekipman yetersizliği sonucunda oluşan problemler gittikçe birer şehir efsanesi olmaya başlayarak, ameliyat düşünen hastalarda sonrasına dair endişe ve korku yaratmaya başladı” dedi.

 

Op. Dr. Bülent Koç; eskiden ve şuanda yapılan Burun Estetiği ameliyatlarını karşılaştırdı. Op. Dr. Bülent Koç’a göre; ameliyat sonrası artık 3 hafta sonrasına tatil planı yapabilir, denize girebilir ve uçak yolculuğu rahatça yapabilirsiniz.

 

1.  Özellikle uygulanan gazlı bez tamponları gerçekten sıkıntılıydı ve tamponun burun ameliyatı olacak hastalarda ciddi bir endişe ve korku olmasına neden oldu. Şimdi tamponsuz veya içerisinde hava kanalları bulunan silikon tamponlar bu problemleri çözdü. Fakat endişe kalan bir sorun.

 

2. Ameliyat sonrası gözler tamamen şişer, morarır ve kapanırdı. Şimdi kullandığımız tekniklerde çoğu hastamız nerdeyse morluk ve şişlik olmadan, çok az şişlikle ameliyatı atlatmakta, yaklaşık 10 gün sonra nerdeyse ameliyat olduğu belli olmamakta.

 

3. Eski estetik anlayışta burun iyice küçültülüyor ve kıkırdak, kemik yapılar çok zayıflatılıyordu. Şimdi doku koruyucu ameliyatlar yapıyoruz. Burnun özellikle nefes alma organı olduğunu unutmadan daha iyi nefes alması sağlanıyor. Burun dokuları çok zayıflatılmadığı içinde ileride burunda düşme, çökme, incelme, kayma gibi problemler yaşanmamaktadır.

 

4. Eskiden ameliyat sonrası burun yapısını bilemiyordunuz tek tip etrafınızda ki insanların estetik olduğunu çok rahat algılayabileceği burunlar yapılıyordu. Şimdi ameliyat öncesi bilgisayarda yüzle uyumlu burun tasarlaması yapılarak bu burun şekline yakın burunlar yapılabilmektedir.

 

5.  Ameliyat sonrası hastalarımızda yaklaşık 1 yıl gözlük kullanmamaları gerektiğine yönelik bir düşünce oluyor. Doku koruyucu ameliyatlar sonrası hafif gözlükleri 3 hafta sonrasında ağır gözlükleri 8 hafta sonra kullanabilirsiniz.

 

6. Ameliyat sonrası artık 3 hafta sonrasına tatil planı yapabilir, denize girebilir ve uçak yolculuğu rahatça yapabilirsiniz.

 

7. Çok ağrılı olarak bilinen burun estetiği ameliyatı modern teknikler ile neredeyse ağrısız bir ameliyat haline gelmiştir.

11 Ağustos 2015 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR