28 Haziran, başarıdan başarıya koşuyor

İlimizde tüm hızıyla projelerine ve çalışmalarına devam eden 28 Haziran İlköğretim Okulu, katıldığı yarışmalarda birincilikler elde ederek özel okulla...

BÜYÜT

İlimizde tüm hızıyla projelerine ve çalışmalarına devam eden 28 Haziran İlköğretim Okulu, katıldığı yarışmalarda birincilikler elde ederek özel okulları bile geride bırakıyor

28 Haziran İlköğretim Okulu, son zamanlarda elde ettiği başarılar ile adından sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan il geneli bilgi yarışmasında birinci olan 28 Haziran İlköğretim Okulu, şimdi ise diğer alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Resim bölümü öğrencileri ile Japonya’ya gidecek olan 28 Haziran İ.Ö.O., il ve Türkiye’deki başarıları, sonrası dünyaya açıldı. 28 Haziran, aynı zamanda her yıl mezun olan öğrencilerden yüzde 60 başarı elde ediyor.
PİLOT OKUL SEÇİLİYOR
Okul müdürü İsmail Demircan, okul ile ilgili birçok bilgi vererek, 28 Haziran’ın Türkiye genelinde uygulanan her projede Kocaeli için pilot okul seçildiğini belirtti. Demircan: “Türkiye’de uygulanan ‘Trafik hayat kurtarır, Çık dışarı oynayalım, Okullar hayat olsun’ gibi birçok projede okulumuz pilot okul seçildi. Bizler ise bu çalışmalarda başarılı olabilmek adına öğretmenlerimiz ile birlikte sağlıklı bir şekilde hareket ediyoruz.” dedi.
47 ÖĞRETMEN EĞİTİM VERİYOR
Demircan, il ve Türkiye genelinde her yıl düzenlenen yarışmalara katıldıklarını ifade ederek, başarılarından söz etti. Spor, resim, bilgi, kültür ve etkinlik gibi her alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Demircan, 1996 yılında itibaren daha aktif çalışmalar içinde olduklarının da altını çizerek: “Başarı sevgi ve ahlakın meyvesidir.” dedi. 47 öğretmenin eğitim verdiği 28 Haziran’da, aynı zamanda seminerler de gerçekleştiriliyor.
YÜZDE 60 BAŞARI
1953 yılında eğitim ve öğretim yılına başlayan 28 Haziran İlköğretim Okulu, her an adından söz ettirirken, okulda 950 öğrenci her yıl eğitim ve öğretimlerini alıyor. Mezun olan öğrenci sayısı ise 120 ile 150 arasında değişiyor. Mezun olan öğrencilerin yüzde 60’ında başarı elde ediliyor. Öğrenciler, başta fen Anadolu lisesi olmak üzere, Anadolu öğretmen lisesi, Anadolu lisesi, sosyal bilimler lisesi ve meslek liselerini kazanıyor.
ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI VAR
Özel okulların bir özelliği olan özel eğitim sınıflarının bir örneği de 28 Haziran’da özel çocuklar için yer alıyor. Burada diğer öğrencilerden soyutlanmamak adına onlarla birlikte, aynı eğitimi almak için öğretmenlerin gözetiminde oluyorlar. Okul genelinde toplam 13 öğrencinin eğitim aldığı özel eğitim sınıfında ise öğretmenler eşliğinde çalışmalar sürdürülüyor. Ailelerin duyarlı olabilmesi adına bu eğitime, bir yandan da psikolojik destek ekleniyor.
SÜT DAĞITILIYOR
Okul müdürü İsmail Dermircan, okul ile ilgili 4+4+4 yeni eğitim sisteminden dolayı gelecekteki projeler hakkında bir bilinmezlik içinde olduğunu ifade etti. Özel İngilizce sınıfı, görsel sanatlar sınıfı, spor eğitimleri sınıfı gibi farklı alanlarda öğrencilerle çalışmalar yaptıklarını kaydeden Demircan, şimdi ise tüm Türkiye genelinde olduğu gibi 1 ve 5. sınıf öğrencilerine öğretmenleri ve aileleri gözetiminde süt dağıttıklarını kaydetti.
JAPONYA’DA YARIŞACAKLAR
Okuldaki görsel sanatlar sınıfı öğrencilerinin yaptıkları resimler ile Japonya’ya yarışmaya katılacaklarını ifade eden resim öğretmeni Demet Üzmez ise: “Okuldaki öğrencilerimizin yaptıkları resimler ile kendi isteğimizle Japonya’ya yarışmaya katılacağız. ‘Uluslararası Dünya Çocukları Resim Yarışması’ isimli bu yarışmaya okulumuzdan toplanda 8 öğrencimizin yaptığı resimleri göndereceğiz. Eğer orada da bir başarı elde edersek bu bizim için mutluluk verici olacak.” dedi.
SPORDA DA ETKİNLER
İl ve ilçe genelinde düzenlenen spor alanındaki yarışmalarda da ön sıralarda yer alan 28 Haziran İlköğretim Okulu, aldıkları madalya ve ödüllerle dikkatleri üstüne çekiyor. Beden eğitimi öğretmeni Özlem Sırma ile birlikte öğrenciler gün içerisinde çalışmalarını yaparak, ilerleyen günlerde gerçekleşecek olan yarışmalara tüm hızıyla hazırlanıyor.

02 Mayıs 2012 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR