İSU’dan Valiliğe arıtma tesisi teklifi

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, kendilerini ziyaret eden Vali Ercan Topaca’ya Kandıra Akçaova, Sucuali, Böğürgen ile Derince Çavuşlu köylerinde modüler...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, kendilerini ziyaret eden Vali Ercan Topaca’ya Kandıra Akçaova, Sucuali, Böğürgen ile Derince Çavuşlu köylerinde modüler atıksu arıtma tesislerini Valilikle birlikte kurmak istediklerini kaydetti.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve Genel Müdür Yardımcıları, Vali Ercan Topaca’yı, kurum önünde karşıladı. Vali Topaca’ ya, Genel Müdür İlhan Bayram tarafından kurumun görev alanı ve yatırımları hakkında bilgi verildi. Son 6 yılda 525 milyon TL tutarında içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu altyapısı ile arıtma tesisleri ve dere ıslahları gerçekleştirdiklerini belirten Genel Müdür Bayram, içme suyunda kayıp kaçak oranını yüzde 68’den yüzde 36 seviyesine indirdiklerini, Kandıra bölgesinin içmesuyu ihtiyacını gidermek için de Namazgah Barajı’nın bu yıl içinde inşaat çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

KÖYLERE ATIKSU TESİSİ
İnşaatını tamamladıkları Gebze Arıtma Tesisi ile atıksu arıtma oranını yüzde 91’e çıkardıklarını ifade eden Bayram, 2012 yılı sonunda Kandıra ve Cebeci’nin yanı sıra köylerde yapacakları atıksu arıtma tesisleri ile arıtma oranını yüzde 99’a çıkaracaklarını kaydetti. Artık köylerde atıksu arıtma tesisleri yaptıklarını da anlatan Genel Müdür Bayram, Kandıra Bağırganlı ve Karamürsel Valideköprü’de tamamladıkları ve İzmit Akmeşe’de inşaat çalışmalarına başladıkları modüller atıksu arıtma tesisini Kandıra Akçaova, Sucuali ve Böğürgen ile Derince Çavuşlu köylerinde de Kocaeli Valiliği ile birlikte yapmak istediklerini kaydetti. Vali Topaca ise çalışmaları takip ettiğini belirterek, başarılarından dolayı kutladı.

11 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR