Gebze, Şengün’ü bağrına bastı

AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı Recep Bilal Şengün, ziyaretlerine önceki gün Gebze bölgesi ile devam etti. Tüm gününü neredeyse Gebze'de geç...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı Recep Bilal Şengün, ziyaretlerine önceki gün Gebze bölgesi ile devam etti. Tüm gününü neredeyse Gebze'de geçiren Şengün, güne Gebze'de başladı. Sabah kahvaltısını Kalıntaş Restaurant’ta KASKF Başkanı Murat Aydın eşliğinde yapan, devamında Kontakt Gayrimenkul ve Yatırım Dünyası sahibi ve Gebzespor Kulüp Başkanı İlker Çakır'a giden Şengün ziyaretlerini, Teknik Sistem, Harita Planlama Şirketi'nin sahibi Süleyman Şahan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve KAISİAD ile sürdürdü. Ayrıca bölgenin esnafını da kapsamlı bir şekilde gezen aday adayı Şengün’e Gebzeliler tarafından ‘Sizi milletvekili olarak görmek istiyoruz’ mesajı verildi.


GEBZE’DEN ONAY ALDI

Milletvekili aday adayı Recep Bilal Şengün, Gebze insanı tarafından çok sıcak karşılandı. 'Gebze insanı kendi adayından başkasını istemez' söylemlerini adeta tersine çeviren Şengün, önemli dernek, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve Gebze esnafını gezerek çıktığı milletvekilliği yolunda çok önemli yol kat etti. Çaldığı her kapıda ve nezaket ziyaretlerinde bir hayli hoş karşılanan Şengün'e Gebze halkı başarı diledi. Ayrıca Şengün'ün seçim ekibi, gün boyu Gebze'de yaklaşık 10 bin broşür dağıttı.


ÖNEMLİ ROL ÜSTLENECEK

Gebze Bölgesi'nin en etkin iş adamları derneği olan Kars, Ardahan, Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (KAISİAD) ziyaret eden Şengün, derneğin başkanı Nasreddin Bavaş ve yönetiminden destek sözü aldı. Dernek başkanı Bavaş, Şengün'ün çevreci kimliğini ve başarılı çalışma geçmişini ön planda tutarak “Bir Gebzeli olarak bölgemizin en büyük sorunları hava kirliliği ve fabrikaların üretiminin burada olup merkezlerinin çevre vilayetlerde olmasıdır. Üreten Gebze'de vergisel anlamda ciddi bir kayıp yaşıyoruz. Kendisi tecrübesiyle bu konuların önüne geçilmesinde önemli rol üstlenecektir” dedi.


VERGİLER İLİMİZDE KALACAK

Recep Bilal Şengün ise “Milletvekilinin görevi kent ile Ankara arasındaki diyalogu sağlamaktır. Hava kirliliği, sürekli tartışılan bir konu haline dönüştü. Bu konu üzerinde çalışmalar ve projeler devam ediyor. Vergi kaybı konusuyla ilgili olarak da MÜSİAD olarak TBMM'ye bir tasarı sunduk. Sanayinin kalbinin burada atması ve şirketlerin merkezinin başka illerde olması sanayiciyi derinden üzüyor. Ben inanıyorum ki; genel seçimlerden sonra tasarı mecliste tartışılacak ve burada fabrikası olan tesislerin vergisi ilimizde kalacak” ifadelerine yer verdi.

15 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR