Hangi partiden kimler aday oldu?

İlimizde bugüne kadar AKP’den 18, CHP’den 9, MHP’den 11, HAS Parti’den 1, DP’den 1, BBP’den 4, HEPAR’dan 7 olmak üzere toplam 51 kişi milletvekili ada...

BÜYÜT

İlimizde bugüne kadar AKP’den 18, CHP’den 9, MHP’den 11, HAS Parti’den 1, DP’den 1, BBP’den 4, HEPAR’dan 7 olmak üzere toplam 51 kişi milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Kocaeli, 12 Haziran tarihinde yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonrası 11 milletvekiliyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilecek. Milletvekili adaylık başvuruları Yüksek Seçim Kurulu’nun adaylık takvimini açıklamasından sonra başlayacak. Siyasi partiler ise kendi içinde belirlediği milletvekili adaylarını başvuru tarihinin kesinleşmesinden sonra Yüksek Seçim Kurulu’na sunacak.

TOPLAM 51 KİŞİ
12 Haziran’da yapılacak 22. Dönem Milletvekili Seçimleri yaklaştıkça siyasi partilerde hareketlenmeye başladı. Resmi süreç başlamamış olmakla birlikte başta iktidar partisi AKP olmak üzere ana muhalefet partisi CHP ve muhalefet partisi MHP ile diğer siyasi partilerde milletvekili aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Şuana kadar ilimizde AKP’den 18, CHP’den 9, MHP’den 11, HAS Parti’den 1, DP’den 1, BBP’den 4, HEPAR’dan 7 kişi milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AKP
Zeki Aygün
Nedim Arsal
Müge Olşen
Mehmet Ali Okur
Şemsettin Ceyhan
Yalçın Coştur
Cemalettin Kaflı
Gencay Yıldıztekin
Mevlüt demir
Muhyettin Gültekin
Bünyamin Laçin
Serkan Seyhan
İlyas Şeker
Cemil Halil
Emine Zeybek
Nevzat Gülmen
Sami Çakır
Bekir Çakır

CHP
Ferhan Şensoy
Tuba Aydın
Aysun Erenkaya
İsmet Kara
Salih Şirin
Tahsin Tarhan
Çağlar Özdemir
Hasan Cahit Karaca
Sevda Ataman

MHP
Kemal Köse
Ruhi Çavdar
Rıza Ağdağ
Aygutşat Selçuk
Çağdaş Duyar
Yüksel Ercan
Hamit Kuş
İsmail Kurt
Gökalp Şentürk
İsmail Okumuş
Esat Muratoğlu

HAS Parti
Orhan Şan

DP
Mehmet Kılıç

BBP
Mehmet Korkmaz
Ziya Polat
Hasan Hüseyin Dede
Feramus Çakmak

HEPAR
Cazim Gürbüz
Muzaffer Durdurlu
Özlem Özer
Zerrin Kılıçarslan
Ali Al
Gürbüz Arslan
Sezai Ayaz

Kahyaoğlu’ndan adaylık sinyali
MHP’li milletvekili aday adaylarının kahvaltılı buluşmasına katılan Zekai Kahyaoğlu, milletvekili adayı gibi çalıştığını belirterek, adaylığı konusunda yeşil ışık yaktı.

MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş ile milletvekili aday adayları dün Türk Eğitim-Sen binasında düzenlenen kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya milletvekili aday adayları Ruhi Çavdar, Rıza Ağdağ, Aygutşat Selçuk, Çağdaş Duyar, İsmail Kurt’un yanı sıra MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Kahyaoğlu da katıldı. Kahvaltıda Kemal Köse’nin yer almaması dikkat çekerken, Zekayi Kahyaoğlu milletvekili aday adayı olacağı sinyalini verdi.

ADAYLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MHP Kocaeli Milletvekili aday adayları kahvaltıda yapacakları çalışmalardan ve bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceklerinden bahsetti. Kahyaoğlu, “MHP içinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu noktada aday olan tüm arkadaşlar ile yıllardır muhabbetimiz var en önemlisi sevgimiz saygımız var” dedi. Milletvekili Cumali Durmuş, daha önce yaptığı konuşmalarından birinde Rıza Ağdağ için “11’in yıldızı” şeklindeki ithamının diğer adaylardan tepki görmediğini ve söylemek istediğini anlayanların olduğunu belirtti.

27 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR