Doğan Strassburg’ta Türk Delegasyon Başkanı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde ül...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde ülkemizi temsil edecek Türkiye Ulusal Delegasyonu Başkanlık görevine getirilmişti. Başkan Doğan, toplantıya katılmak üzere Strassburg’da bulunuyor.
Daha önce birçok kez katıldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne ilk kez asil üye olarak katılan Doğan, halen devam eden kongrede Türkiye’yi temsil edecek heyetin seçimine ilişkin esasların belirleneceği Türkiye Ulusal Delegasyonu’nda başkanlık görevini üstleniyor.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Avrupa politikalarının geliştirilmesinde yerel ve bölgesel yönetimlerin çıkarlarını temsil eden, bölgesel ve sınırötesi işbiriliğini destekleyen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi asil üyeliğine İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile getirildi. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi yerel yönetim temsilcilerinin deneyimlerini paylaşmak, yenilikleri yerinde takip etmelerini sağlamak aracılığıyla yerel yönetimi ve demokrasiyi geliştirmeyi amaçlıyor. Başkan Doğan, “Avrupa’da başarılı belediyecilik uygulamalarını yerinde görmek ve İzmit Belediye’sinin örnek uygulamalarını Avrupa’da tanıtmak için bu toplantıların iyi bir fırsat. Bu görevde olduğum sürece ülkemizi en iyi şekilde anlatmaya çalışacağım” dedi.
 Strassburg’ta yapılan toplantıda Türkiye’yi temsilen katılan Doğan’ın yerine İzmit Belediye Başkanlığı’na Başkan Yardımcısı belediye meclis üyesi İbrahim Bulut vekalet ediyor.

19 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR