Petpati, anne ve yavruların evi oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarının aç kalmasını önlemek ve çevreye zarar vermemesini sağlamak amacı ile hayata geçirdiği mama istas...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarının aç kalmasını önlemek ve çevreye zarar vermemesini sağlamak amacı ile hayata geçirdiği mama istasyonlarından biri Başiskele İlçesi’ne de yerleştirdi. Petpati adı verilen istasyonu sahiplenen bir köpek ise burada yavrulayarak hizmetin değerini bir kez daha ortaya çıkardı.

ANNE KÖPEK YAVRULADI
Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının ihtiyaçları olan kuru mama ve taze suya her zaman kolaylıkla ulaşmalarını sağlayan otomatik mama istasyonları ilginç olaylara da sahne oluyor. Başiskele İlçesi’ne yerleştirilen mama istasyonundan ihtiyaçlarını gideren anne köpek yavrularını bu alanda doğurmayı tercih etti. Anne köpek ve üç yavrusu şimdi güvenle Petpati istasyonunun bulunduğu alanda hayatlarını sürdürüyor.

HAYVANLAR SAĞLIKLI
Başiskele Petpati İstasyonunu ve anne köpek ve yavrularının kontrolü için Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber, alanı ziyaret etti. Sağlıklarının çok yerinde olduğu gözlenen hayvanlara ziyarette veteriner hekim tarafından muayeneleri yapıldı. Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber istasyonlarda birçok sokak hayvanının yararlandığını, Başiskele’deki Petpatilerde ise anne köpeğin yavrulamasının hizmetin ne kadar değerli olduğunu kanıtladığını aktardı.

EK ÖZELLİKLER
Şube Müdürü Fatma Dilber çevre dostu ve otomatik sensorlu mama istasyonlarına birkaç özellik daha eklediklerini ifade etti. Dilber, kamera ile izlenme imkânı ve foto sensor özellikleri ile Petpati makinelerinin daha güvenilir olduğunu kaydetti. Dilber, Yem Pati makinelerinin daha önce bir örneği bulunmadığını ifade ederek” Ağırlık ve ışık sensorları sayesinde hayvanların sürekli olarak mama ve su ile buluşmaları sağlanıyor. Güneş panelleri sayesinde de enerji harcamadan çevre ile dost enerji kullanımına örnek teşkil ediyor.” ifadelerini kullandı.

19 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR