Sağlık çalışanları, 10 Ocak’ta Ankara’da eylem yapacak

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şube başkanı Çeker’e açıklam...

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şube başkanı Çeker’e açıklamasında başkan yardımcısı Zekai Dumlupınar, Şengül Çakmak ve eski yöneticilerden Erol Kalemer de eşlik etti. Çeker, 3 Ocak’taki nöbet uygulamasına gidenlere değindi ve 10 Ocak Cumartesi nöbetlerine de gidilmeyeceğini duyurdu.

 

KATILIM YÜZDE 85

Cumartesi nöbetlerinden vazgeçilmesini isteyen şube başkanı Çeker, “Aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına hukuk dışı şekilde cumartesi günleri nöbet yazmaya devam ediyor. Bu kararın kimseye faydası yoktur. Bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir. Kocaeli’de nöbete gitmeme oranı yüzde 85 düzeyindedir. Bu uygulama sağlık çalışanları nezdinde karşılık bulmamaktadır” dedi.

 

EYLEM DEVAM EDECEK

Cumartesi nöbetlerine katılmama oranlarının Kocaeli dışındaki kentlerde de çok yüksek oranlarda olduğunu dile getiren Çeker, şöyle konuştu: “Aile hekimleri 2 milyon misafir hastaya, 8 milyon 854 bin kişiye de gezici sağlık hizmeti sundular. 200’e yakın sorumlulukları bulunuyor. Bunun üzerine cumartesi nöbetini de eklemek, hukuka, akla ve vicdana sığmaz.” Çeker, ayrıca 10 Ocak Cumartesi günü de iş bırakma eyleminin devam edeceğini söyledi.

09 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Namık - Ömer başkan sizleri daha yüksek makamlarda vekil olarak görmek isteriz

Yanıtla . 0Beğen 09 Ocak 11:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR