Tüpraş seçimlerinde Arıkan fark attı

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş’ta yapılan seçimlerde Farik Arıkan’ın başını çektiği muhalif gruptan 4 kişi, şubenin desteklediği listed...

BÜYÜT

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş’ta yapılan seçimlerde Farik Arıkan’ın başını çektiği muhalif gruptan 4 kişi, şubenin desteklediği listeden ise 2 kişi temsilci olurken, her iki tarafta birlik beraberlik mesajı verdi.
Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde önceki gün yapılan temsilcilik seçimlerinde Faruk Arıkan’ın başını çektiği muhalif grup büyük bir üstünlükle seçimi kazandı. Seçim sonucuna göre 6 temsilciden 4’ü Arıkan’ın listesinden 2’si ise başkan Ali Ufuk Yaşar’ın listesinden çıktı. Şube Başkanı Ali Ufuk Yaşar’ın hazırladığı liste ile Tüpraş iş yeri temsilcisi şube başkan adayı Faruk Arıkan ve baştemsilci Mehmet Günaydın’ın hazırladığı listelerin yarıştığı seçimlerde oy kullanma hakkına sahip 1178 işçiden 1140’ı oy kullandı, 12 oy geçersiz sayıldı.

BLOK OY FARKI 24
Teoman Aydınoğlu, Kamil Keskin, Vahap Orhan, Taner Yalçın, Bayram Tekiner, Murat Kaya, Yılmaz Akyol, Yaşar Yıldırım, Mehmet Günaydın, Mesut Göksoy, Fatih Evliyaoğlu, Bedri Muzaç, Hakan Düzenli, İbrahim Eğmez, Veysel Bingül, Faruk Arıkan, Mehmet Çıldır, Süleyman Sirmen, Güven Günaydın, Timur Tırpanlar, İsmail Bilgin ve Hasan Özşentürk olmak üzere 22 adayın yarıştığı seçimlerde gerginlik yaşanmadı. Sakin geçen oylama sonrası akşam geç saatlere kadar süren oy sayımına göre Ali Ufuk Yaşar’ın hazırladığı listeye 250, Faruk Arıkan ve ekibinin listesine 274 blok oy çıktı. En fazla oyu ise 643 ile Faruk Arıkan aldı.

ARIKAN ÖNDE GÖTÜRDÜ
Seçim sonuçlarına göre ise 4 kişi muhalif gruptan 2 kişide şubenin desteklediği listeden temsilci oldu. Buna göre muhalif grupta yer alan Faruk Arıkan 643, Mehmet Çıldır 537, İsmail Bilgin 464, Süleyman Sirmen 454 oy alırken, Ali Ufuk Yaşar’ın listesinde yer alanlardan Kamil Keskin 491, Teoman Aydınoğlu 494 oy aldı. Seçilen temsilciler, tüzükte yer alan “seçilen temsilciler atanır” maddesine göre atamayla göreve gelecek. Ardından kendi arasında yapacağı seçimle baştemsilciyi belirleyecek. Baştemsilcilik görevine en yüksek oyu alan Faruk Arıkan’ın seçilmesi bekleniyor.

YAŞAR: HEPSİ BİZİM
Seçim sonuçlarıyla ilgili görüşlerini aldığımız Şube Başkanı Ali Ufuk Yaşar, “Atama yapma hakkımız vardı ancak demokrasinin gereği yerine getirildi. Arkadaşlarımızın takdirini saygıyla karşılıyoruz. Eskiden temsilciler 3 farklı yapıdandı şimdi 2 farklı yapıdan oldu. Birlikte hareket açısından böylesi daha iyi diye düşünüyorum. Sonuçta hepsi bizim arkadaşımız. Temsilcilik kadrosu fedakarlık ister, zor bir göreve talip oldular. Biz de yardımcı olacağız. Sözleşme tıkanmış durumda, zor bir süreçteyiz. Haklarımız için gücümüzü birleştirerek mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

ARIKAN, “BİRLİK” DEDİ
Seçimlerde en yüksek oyu alan Faruk Arıkan, devam eden toplu iş sözleşmesini hatırlatarak, birlik beraberlik içerisinde, ayrışmaya gitmeden görevlerini sürdüreceklerini söyledi. Arıkan, “Önümüzde zor bir süreç var. Ayrışmaya gitmeyeceğiz. Hepimiz yaklaşık 1200 işçinin oyuyla seçildik. Buna uygun davranacağız. Bu dönem birliğe ihtiyacımız var. Toplu iş sözleşmesinde olmazsa olmazlarımızı almak için hassasiyet içersindeyiz” dedi. Öte yandan Tüpraş işvereniyle sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında 28 Mart tarihinde bir oturum daha gerçekleştirilecek. Oturumda kalan 23 madde ele alınacak.

23 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR