Yavaşer: Bizde görev verilir yapılır

SAK’A TEŞEKKÜR ETTİ Hizmetlerinden dolayı halefi Mücahit Sak’a teşekkür eden Yavaşer, “Masa başı Müdür olmayacağım. Sporu hep beraber kalkındıracağı...

BÜYÜT

SAK’A TEŞEKKÜR ETTİ

Hizmetlerinden dolayı halefi Mücahit Sak’a teşekkür eden Yavaşer, “Masa başı Müdür olmayacağım. Sporu hep beraber kalkındıracağız. Gebze halkı ve spor camiasından ön yargılı yaklaşmamalarını rica ediyorum” dedi. Sorulara büyük bir içtenlikle yanıt veren Yavaşer şöyle konuştu: “Mücahit Müdürümüze şahsım ve Bakanlığım adına teşekkür ediyorum. Vekâleten görevi yürütmesine rağmen önemli hizmetleri olmuş. Kadrolu olup da masa başında oturan birçok müdür arkadaş biliyorum. Bu açıdan bakıldığında bile Mücahit Bey’in başarısı ortaya çıkıyor. Kendisi insanlara kendini sevdirmiş. Açıkçası ona gösterilen sevgi ve yaptığı hizmetler elimi rahatlattı. Masa başı müdür olmayacağım. Ben de yapılanların üzerine tuğla koyup, hizmet ağını ileriye taşıyacağım. Sporu hep beraber kalkındıracağız. Mücahit Bey’e güzel yerler verilir. Gebze’ye yakın bir yerde görev yapmasını isterim. Çünkü kendisinin bilgi ve birikiminden yararlanmam gerek.

 

GEBZE’YE ATANACAĞIMDAN ZERRE KADAR BİLGİ YOKTU

Göreve gelmem de, geliş noktasında ya da bu görevi icra edişimde hiçbir arkadaşımın bana ön yargıyla bakmasını, bu görevlendirmenin altında başka şeyler aramasını, siyasi bağlantı ya da varsayımlarda bulunmasını istemiyorum. Asıl olan kurumlardır. Sonuçta buraya ben kazık çakmaya gelmedim. Bizler Devlet memuruyuz. Günü geldiğinde bizim de buradaki görevi sona erer”.

 

GEBZE’YE ODAKLANACAĞIM

Yavaşer, kendinden de söz ederek, Yıldız ve Gençler Güreş Milli Takımı’nın teknik direktörlüğünü yaptığını söyledi ve Gebze’ye atanmasından sonra bu iki görevden istifa edeceğini söyledi. Yavaşer konuyla ilgili açıklamasında, “Gazetelerde sürekli yurt dışında olacağım yazılıyor. Bunlar doğru değil. Önümüzde Yıldızlar Avrupa Şampiyonası ile Gençler Dünya Şampiyonası var. İki şampiyonada da sporcularımın başında olmam gerekiyor. Sonuçta bu Milli bir dava. Milli takımlardaki görevim Ağustos sonu itibariyle sona eriyor. Gebze’ye odaklanmam gerektiği için Milli Takım’ı bırakacağım” dedi.

 

KENT DİNAMİKLERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Kent dinamiklerini hayata geçireceklerini kaydeden Gebze’nin çiçeği burnunda Spor Müdürü Yavaşer, “Kent dinamiklerini hayata geçirip, Mücahit Bey’in bıraktığı yerden bayrağı taşıyacağımıza ve daha üst seviyelere çıkartacağımıza dair söz veriyorum. Kapıları bir Şampiyon kimliğiyle açacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sokak sokak gezer, sponsor ararım. Şunun da bilinmesini isterim, hatta müdürlük sıfatı hoşuma gitmiyor. Ben bir arkadaş, ağabey gibi görün” diyerek sözlerini tamamladı.

 

GÖKHAN YAVAŞER KİMDİR ?

1978 yılında Sivas’ta doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Ankara İmam Hatip Lisesi ve ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi BESYO Bölümü mezunu. Sporculuk hayatında Sivas İl Özel İdare, Amasya Şekerspor, Ankara Adalet, Gebze Belediyesi ve Sancaktepe Belediyespor takımlarında güreş yaptı. 1996-2005 yılları arasında 8 yıl aralıksız Gebze Belediyesi Güreş Kulübü’nde birçok Dünya, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu güreşçi arkadaşıyla birlikte faaliyet gösterdi. Gebze’ye 2 Türkiye birinciliği, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Şampiyonluğu kazandırdı. Kariyerinde 3 Avrupa Şampiyonluğu, 1 Dünya üçüncülüğü,1 Ordular arası Dünya Şampiyonluğu, birçok Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü bulunuyor. Halen Yıldız ve Genç Milli Takımlar Teknik sorumluluğu görevini ve Kahramanmaraş Olimpiyat Hazırlık Merkezi TOHM sorumlu antrenörlük görevini devam ettiriyor. 2010 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sudan ülkesi bakanlığı ile yapılan protokolde Sudan’da güreşin geliştirilmesi projesi için, 3 arkadaşıyla birlikte bu ülkede güreş eğitimleri verdi. 2010 yılında FİLA’dan Yüksek Antrenör Sertifikası aldı.

 

17 Temmuz 2015 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR