“Deniz Gezmiş’in idamına yardım edenler listeye girdi”

Sıralamadaki yerini beğenmediği için dün çekilme kararı alan Çağlar Özdemir, “Deniz Gezmiş’in idamına yardımcı olanlar partimizin listesine girdi. Ben...

BÜYÜT

Sıralamadaki yerini beğenmediği için dün çekilme kararı alan Çağlar Özdemir, “Deniz Gezmiş’in idamına yardımcı olanlar partimizin listesine girdi. Benim ismim bu insanlarla yan yana olmaz” dedi.

CHP milletvekili listesinde 11.sırada yer alan Gebzeli Çağlar Özdemir, sıralamasını beğenmedi ve dün basın toplantısı yaparak çekilme karara aldı.

Aday listesinin şaibelerle dolu olduğunu ileri süren, “Ben, ön seçim yapılacak diye aday adayı oldum. Ama genel merkez böyle bir karar almadı. Ön seçim yapılmış olsaydı, kim ne kadar oy alır ortaya çıkar, pazarlık ve şaibelerin de önüne geçilirdi. Listeler açıklandıktan bir süre sonra yerlerde oynamalar yapıldı, borsa gibi isimlerin sıralamaları değiştirilip durdu. Bizleri listeye alırken, dışarıda kalanlar neden alınmadı? Ben bunların nedenini sordum ama bana bir gerekçe sunulmadı. Şaibelerle dolu listede olmak istemem” dedi.

PARTİM İÇİN ÇALIŞIRIM
Özdemir “Hazırlanan bu liste halka yapılan bir saygısızlıktır. Kabul edilir gibi bir durum değildir. Ben listede çekildim ama partim için çalışırım. Biz varken bunlar yoktu. Bundan sonra da var olmaya devam edeceğim.”dedi. CHP’nin 12 Haziran seçimlerine yanlış adaylarla girdiğini vurgulayan Özdemir, “Deniz Gezmiş’in idamına yardımcı olanlar partimizin listesine girdi. Benim ismim bu insanlarla yan yana olmaz. CHP’nin en büyük düşmanına liste hazırlatsalardı bu kadar kötü olamazdı. Bir parti düşünün üyelerine güvenmiyor, delegelerine güvenmiyor. Ama artık kimse bizi kandıramaz” şeklinde konuştu.

12 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR