“Bedelini çok ağır ödeyecekler”

Kocaeli Ordulular Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel kahvaltı buluşmasını gerçekleştirdi. Kahvaltılı toplantıya katılan AKP Kocaeli Mill...

Kocaeli Ordulular Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel kahvaltı buluşmasını gerçekleştirdi. Kahvaltılı toplantıya katılan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Rehyanlı’daki patlamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Işık, “İnşallah bu yapılanların bedelini çok ağır ödeyecekler” dedi

Tekke Sofrası’nda gerçekleşen kahvaltıya Milletvekili Fikri Işık’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kispet, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, Kocaeli Ordulular Dernek Başkanı Yunus Arıcan, belediye meclis üyeleri, Ordu hemşeri dernek başkanları yönetimi ve Ordulular katıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantıda konuşan Fikri Işık Suriye politikası ve çözüm süreci konularında önemli açıklamalarda bulundu.

“SONLARI GELDİ”
Fikri Işık Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlamanın Türkiye’yi yasa boğduğunu belirterek, “Hepimizin yüreğini yakan ve Cumhuriyet tarihindeki en büyük patlama olaylarından, kahpece ve kalleşce olan saldırıyı telin ediyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Anadolu’da çok güzel bir tabir var. ‘Eceli gelen köpek cami avlusuna pisler’ diye. Belli ki artık bunların sonu geldi. İnşallah bu yapılanların bedelini çok ağır ödeyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

“AŞAMA AŞAMA GELDİK”
Çözüm sürecinin çok geniş ve kapsamlı bir konu olduğunu kaydeden Fikri Işık, sürecin başarıyla tamamlanması durumunda ülkenin neler kazanacağının ortada olduğunu kaydetti. Işık, “Ayağımızdaki prangaları kırıp atmak zorundayız. Çözüm sürecini, yeni başlamış bir süreç olarak değerlendirmek yanlış. Süreç, AK Parti'nin iktidara geldiği ilk günden başlayarak bugüne kadar aşama aşama geldi” diye konuştu.
“TAVİZ VERMEDİK”
Işık, yaşanan süreçte etnik kökenin değil, duygu birliğinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu millette, bütün provokatif girişimlere rağmen duygu birliği bozulmamıştır. Bundan sonra da inşallah bozulmayacaktır. Bazı kesimler, 'ne verdiniz de bu görüşmeleri yapıyorsunuz' diyor. Biz Türkiye'nin birlik ve beraberliğini, üniter yapısını bozacak, vatandaşımızın başını öne eğdirecek hiçbir şey vermedik ve hiçbir şeyin de pazarlığını yapmadık. Biz sadece, 'daha fazla demokrasi ve daha güçlü ekonomi vereceğiz' dedik. Devletin en güçlü, örgütün ise en zayıf olduğu noktada bu beladan kurtulacağız” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK
Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin Kocaeli’de görülebileceğini söyleyen Işık, Kocaeli Ordulular Derneği’nin de bu birlikteliğe çalışmalarıyla her zaman katkı sunduğunu kaydetti. Kocaeli Ordulular Dernek Başkanı Yunus Arıcan, katılımından dolayı Milletvekili Fikri Işık’a bir teşekkür plaketi verdi. Geleneksel hemşeri buluşması çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

14 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR