Kızılay’dan dev proje

        11 Haziran 1868 tarihinde hizmetlerine başlayan Türk Kızılayı’nın 146’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle dün bir yemek düzenlendi. İlimizdeki Kız...

 

 

 

 

11 Haziran 1868 tarihinde hizmetlerine başlayan Türk Kızılayı’nın 146’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle dün bir yemek düzenlendi. İlimizdeki Kızılay şubelerinden temsilcilerin katıldığı buluşma Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

 

SADE KUTLAMA

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Genel Müdür Mehmet Güllüoğlu ve şube başkanlarının katıldığı programda; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek de hazır bulundu. Yemekte konuşan Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Soma ve Bosna Hersek’teki felaketler dolayısıyla kutlamayı sade bir şekilde yaptıklarını söyledi.

 

SAĞLIK MERKEZİ

BAKANLIĞA DEVREDİLDİ

Yapılan çalışmalardan söz eden Şişmanoğlu, “Kocaeli’nin bir numaralı tıp merkezi haline getirdiğimiz özel tıp merkezimizi 2010 yılında Sağlık Bakanlığı’na devrettik. Gelirlerimizi artırdık ve ihtiyaç sahiplerine destek olduk” dedi. Afetlere karşı hazır olduklarını da sözlerine ekleyen Şişmanoğlu, şöyle konuştu:

 

KAN BAĞIŞI ZİRVEDE

“Kocaeli şube olarak afetlere hazırlıklıyız. Telsiz role istasyonumuz Kartepe’deki TRT binasının içinde faal haldedir. Her an İstanbul’daki bölge afet merkezimizle ve Kocaeli içindeki mobil telsizlerimizle temas kurabilmekteyiz. Depomuzda yeterli çadırımız ve afet malzemelerimiz mevcuttur. Kan merkezimiz bağış konusunda çıtayı yükseğe taşımıştır. Kocaeli Kızılay Kan Merkezi, yükselen performansı ile Bölge Kan Merkezi olmayı hak etmektedir” şeklinde konuştu.

 

ARSA TALEBİ GELDİ

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar ise Kocael’deki şubelerinin çok başarılı olduğunu söyledi. Kentin sürekli afet tehdidi altında bulunduğunu dile getiren Akar, “Burada içinde kan merkezi, afet deposu, kriz merkezi ve ücretsiz giyim mağazalarının bir arada olacağı Kızılay Kampüsü yapmak istiyoruz. 50 dönüm gibi bir alana ihtiyacımız var. Yaklaşık maliyeti 25 milyon TL’yi bulur. Şu anda Köseköy’deki bir alanla ilgileniyoruz. Proje Türkiye’de bir ilk olacak” dedi ve Vali Ercan Topaca ile Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’ndan destek istedi.

 

BAĞIŞLAR SÜRMELİ

2013 yılında 1 milyon 650 bin ünite kan bağışı topladıklarını da dile getiren Akar, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’deki kan ihtiyacını yüzde 85 civarında karşılayabilecek durumdayız. Stoklarımızda kan fazlamız bile var. Ama yine de kan vermeye devam etmeliyiz. Özellikle Ramazan aylarında insanlarımızın kan vermelerini istiyoruz. Kan vermek kesinlikle orucu bozmaz. Bütün STK’lar ile sürekli olarak kampanyalar yapıyoruz. Soma’daki patlama sonrasında Türk Kızılayı olarak tüm stoklarımızla oradaydık. Sıkıntı çekmedik.”

09 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR