‘Derviş ve Ölüm’ Amsterdam’a gidiyor

Türkiye - Hollanda ekonomik ilişkilerinin 400. Yıldönümü çerçevesinde Kocaeli’yi ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Hollandalı heyet, iki ülke...

BÜYÜT

Türkiye - Hollanda ekonomik ilişkilerinin 400. Yıldönümü çerçevesinde Kocaeli’yi ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Hollandalı heyet, iki ülke arasındaki mevcut kültürel işbirliğini en üst seviyeye taşıma arzusunda olduklarını dile getirdi.

KARŞILIKLI OYUN DEĞİŞİMİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği makamında gerçekleştirilen ve Amsterdam Belediyesi Rast Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Şaban Ol ile Gençlik Proje Müdürü Farnoosh Farnia’nın katıldığı ziyarette, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel etkinliklerini yakından takip ettiklerini belirtti. Ol, “Tiyatral üretimi ve sanatsal performansıyla tüm Avrupa’da adını duyuran Şehir Tiyatroları ile Amsterdam Rast Tiyatrosu arasında karşılıklı oyun değişimi temelinde başlayacak olan kültürel işbirliğinin yaşamın diğer alanlarında da sürdürülmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

GELECEK İÇİN ÖNEMLİ
Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik de, “Son derece zengin kültürel donanım ve altyapıya sahip iki ülke arasındaki mevcut ilişkinin, kültür ve sanat taşıyıcı kolonları üzerine inşa edilmesini gelecek için son derece önemli buluyorum. Tiyatro sanatı, kurumsal işbirliğinin geliştirilmesindeki en önemli damarlardan biri olacaktır” şeklinde konuştu.

Kültürel işbirliği çerçevesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları, “Derviş ve Ölüm” isimli oyunu 4-5-6 Nisan tarihinde kardeş kent Amsterdam’da sahneleyecek.

10 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR