'Esnafımız sokaklara tereddütsüz inmiştir'

15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kendisine Yurtta Sulh Konseyi ismini veren bir grup tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüs...

15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kendisine Yurtta Sulh Konseyi ismini veren bir grup tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüsüne yönelik tepkiler gelmeye devam ediyor. Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği Başkanı Mustafa Kurt ve kooperatif başkanlarıyla birlikte düzenlenen basın açıklamasıyla darbeye karşı olduklarını dile getirdiler. Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği Başkanı Mustafa Kurt “Odamız kooperatiflerimiz demokrasiden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Yöneticilerimiz, üyelerimiz çalışan şoför ve esnaf arkadaşlarımız sokaklara tereddütsüz inmiştir” dedi.

 

“CESARETLE KARŞI DURULDU”

Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği Başkanı Mustafa Kurt “Darbe girişiminin başlamasından itibaren odamız kooperatiflerimiz demokrasiden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Yöneticilerimiz, üyelerimiz çalışan şoför ve esnaf arkadaşlarımız sokaklara tereddütsüz inmiştir. Yapılan bu hain kalkışma ve darbe girişimine cesaretle karşı durmuşlardır. Demokrasimize yapılan bu hain darbe girişiminin önlenmesinde Allahın yardımı milletimizin milli birlik ve beraberlik içinde hareket ederek gösterdikleri üstün cesaret ve kararlı dik duruşu ile bertaraf edilmiştir” açıklamasında bulundu.

 

“TÜRK MİLLETİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Kurt “Başta Cumhurbaşkanımız başbakanımız milletvekilleri siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları basın mensuplar, polis emniyet teşkilatı Peygamber ocağı olan TSK onurlu ve şerefli mensupları olmak üzere tankların ve silahların karşısında ölümü göze alarak canını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan kahraman Türk milletine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Esnaf olarak bizler milletin iradesi dışında başka irade kabul etmiyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözüne istinaden bu hain saldırı da hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK 

20 Temmuz 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR