HDP Derince ilçe binası açılışında halk coşkusu…

Açılış törenine HDP Kocaeli milletvekili adayları Ali Haydar Konca, İbrahim Ergun, Ahmet Okuyucular, Sinan Odabaş, Güner Kizir, EMEP İl Başkanı Arzu...

BÜYÜT

Açılış törenine HDP Kocaeli milletvekili adayları Ali Haydar Konca, İbrahim Ergun, Ahmet Okuyucular, Sinan Odabaş, Güner Kizir, EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, Çınarlı Cemevi Başkanı Hüseyin Gülseven, HDP Derince İlçe Başkanı Çetin Macak, HDP ilçe yöneticileri ve coşkulu bir kalabalık katıldı.

 

Törende söz alan HDP Kocaeli 1. Sıra milletvekili Adayı Ali Haydar Konca, açılışa katılan kadınların yoğunluğuna dikkat çekerek “Bu toplantıda kadınları gördükçe gurur duyuyorum. HDP ile siyasette kadınlar öncü rol oynamaya başladı. Sizler ilçe binamızda yapılacak çalışmalarını kalbisiniz” dedi.

 

Bugünün işçi sağlığı günü olduğunu anımsatan Konca, Soma’da Ermenek’te Mecidiköy’de yaşanan işçi katliamlarına ve Kocaeli ilçelerinde emekçiler arasında artan kanser vakalarına dikkat çekerek “İş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenleri saygı ile anıyoruz. Onların yaşamak istediği özgür ve hakça bir sistemi hep birlikte kuracağız. Türkiye emek ve barış cennetine dönüşecek” dedi. Barajları tanımadıklarını ve barajlardan medet umanların Haziran seçimlerinde hüsrana uğrayacağını belirten Konca, 5 Mayıs’ta HDP Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılacağı Kocaeli mitingine güçlü katılım çağrısı yaptı.

 

Törende söz alan milletvekili Adayı Güner Kizir ise “İşçi ve emekçilerin adeta başkenti olan Derince’de açılan HDP ilçe örgütü hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Coşkulu kalabalık açılıştan sonra da halaylar eşliğinde geç saatlere kadar eğlendi.

Açılış töreninden önce de HDP milletvekili Ali Haydar Konca, HDP milletvekili adayları ve ilçe yöneticilerinden oluşan bir heyet, Derince’de Cemevi’ni ziyaret ederek Alevilerin sorunların dinledi. HDP’nin inançların koşulsuz özgürlüğünü savunduğunu belirten HDP Kocaeli milletvekili adayı Ali Haydar Konca, AKP’nin kurmak istediği tek inançlı baskı rejimine geçit vermeyeceklerini, HDP’nin tüm inançların özgürlüğünün güvencesi olduğunu belirtti. Alevi felsefesinin barış ve kardeşliğe dayalı bir felsefe olduğunu savunan Konca, ülkemizde Alevilerin demokrasi mücadelesinin vazgeçilmez bileşenlerinden biri olduğunu vurguladı.

29 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR