Körfez meclisi tek vücut oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, İlimtepe bölgesinde kurulması planlanan katı atık bertaraf tesisi ile ilgili olarak Körfez Belediyesi Mecli...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, İlimtepe bölgesinde kurulması planlanan katı atık bertaraf tesisi ile ilgili olarak Körfez Belediyesi Meclisi’nde önceki gün ortak bir karar alındı. Buna göre Başkan İsmail Baran ve meclis üyeleri, yaptıkları konuşmalarla kurulmak istenen tesisin başka bir alana kaydırılması ile ilgili görüş belirttiler.

 

SÖĞÜT DE KARŞI ÇIKTI

Meclis üyelerinden Şener Söğüt, yaptığı açıklamada bölgelerinde bu tesisin yapılmasının karşısında olduklarını dile getirdi. Kocaeli’nin böyle bir tesise olan ihtiyacının da göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getiren Söğüt, “Fakat buna rağmen bu tesisin ilimizde yapılmasını doğru bulmuyoruz. Zira Körfez ilçemiz gerçek manada sanayiye doymuş bir kent. Dolayısıyla bu büyük tesis hem bu açıdan hem de yer anlamında yanlış bir noktada” dedi.

 

BARAN, HALKI İŞARET ETTİ

En net tepkiyi ise belediye başkanı İsmail Baran koydu. Baran, “Körfez halkımız bu konuda bir tavır ortaya koymuş. Biz de milletimizin bu tavrını görmezlikten gelemeyiz. Halkımızın istediğini biz de isteriz. Milletimiz neyi söylüyorsa biz de onu söylüyoruz. Kurulması planlanan katı atık bertaraf tesisi ile yer konusundaki tepkimizi mutlaka dile getireceğiz” diye konuştu.

 

MUHALEFETTEN DESTEK

CHP’li ve MHP’li meclis üyeleri de yaptıkları açıklamalarla bu tesisin Körfez ilçede kurulmasına karşı olduklarını beyan ederek, Başkan İsmail Baran ve AKP’li meclis üyelerine destek verdiler. Bu arada köyler ve İlimtepe bölgesinden meclis toplantısına katılan yüzlerce vatandaş da meclisten çöp fabrikasına yönelik çıkan tepkiden büyük memnuniyet duydu.

06 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR