Hedef engelsiz bir İzmit

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Beledi...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret ederek 3 Aralık Dünya engelliler günü yapılacak olan etkinliğe davet ettiler.

 

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Doğan, engellilerin her zaman yanında olduklarını belirterek “Gerek milletvekilliğim gerekse belediye başkanlığım boyunca engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için çok çaba harcadım. Engelli dostu bir belediyeyiz. Tüm projelerimizi engellileri düşünerek hazırlıyoruz. Özellikle son 10 yıldan beri ülkemizde engellilerin hayatını kolaylaştırıcı önemli çalışmalar yapıldı. Belediye olarak mahalle konaklarımızda, kaldırım ve park çalışmalarında hep engelliler düşünülmektedir. Zincirlikuyu Camimize engellilerimiz ve yaşlılarımız için asansör yaptırdık. Şimdide Engelsiz İletişim projesini hayata geçiriyoruz. Engellilik göz ardı edilecek bir durum değildir. Belsa’yı engelli dostu bina yapacağız ve bu örnek bir çalışma olacak. Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği işbirliği ile evde bakım hizmeti başlattık. Ekiplerimiz yatalak ve bakıma muhtaç kişilerin evlerine giderek her türlü ihtiyacını gideriyor. Engelsiz bir İzmit hedefliyoruz. Bütün kurum ve kuruluşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor” dedi.

Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atar da Başkan Doğan’ın engellilere olan yaklaşımının herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

24 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR