Atlantis Rehabilitasyon Merkezi Avrupa’ya örnek oluyor

20 dönüm arazi üzerine kurulu merkez, Avrupa’ya da örnek oluyor. Engelli çocuklara yönelik hizmet vermek amacıyla 12 Haziran 2014 tarihinde Başiskel...

20 dönüm arazi üzerine kurulu merkez, Avrupa’ya da örnek oluyor.

Engelli çocuklara yönelik hizmet vermek amacıyla 12 Haziran 2014 tarihinde Başiskele’de kurulan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, at ile terapi imkanı, yüzme havuzu, organik bahçesi ve villalardan oluşan tesisiyle Avrupa’ya örnek oluyor. Kılıçarslan Mahallesi Nüshetiye Caddesi’nde faaliyet gösteren Atlantis Özel Eğitim ve  Rehabilitasyon Merkezi hem mimarisi hem de eğitimleri ile ülkemizin ve Avrupa’nın öncü merkezlerinden biri haline geldi.

 

icoe11.jpg

 

AT İLE TERAPİ UYGULANIYOR

Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine kurulu ve doğa ile iç içe olan tesiste engelli çocuklara at ile terapi uygulanıyor. Uzman eğiticiler tarafından verilen eğitimle çocukların sosyal hayata yönelik becerileri ve toplumda kendilerini ifade edebilme yetenekleri artırılıyor. Merkezde yaz aylarında havuza giren engelli çocuklar, organik bahçede doğal ürün yetiştirme imkanı buluyor. Her engelli çocuğun haftada 2 saat boyunca ücretsiz olarak eğitim aldığı merkezde ayrıca çocuklar özel servisler ile evlerinden alınıyor ve ata binmenin keyfini yaşıyor.

 

“1500 ÖĞRENCİ KAPASİTESİ”

Merkezin Türkiye’de bugüne kadar açılmış en büyük özel eğitim merkezi olduğunu ifade eden Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Mehmet Ali Kaşka, “Kurumumuzu Başiskele’de hizmete açmaktan son derece memnunuz, bu süreçte bize destek olan tüm yetkililere teşekkür ediyorum. 1500 öğrenci kapasitemiz var. Merkez 20 dönüm arazi içerisinde olup kendi bünyesinde at biniciliği ve terapisi, havuz terapisi ve yüzücülük, organik bahçe, mini hayvanat bahçesi, spor alanları ve geniş bahçeyi barındırıyor” şeklinde konuştu. 

 

“İŞ BULMALARINA YARDIMCI OLUYORUZ”

Kaşka, “Standartların çok üzerinde kurulmuş olan merkezimiz Avrupa’ da da örnek olabilecek bir merkezdir. Hedefimiz engelli çocuklarımıza destek eğitimini en iyi şekilde sunarken toplum içerisinde kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak, yaşam kalitelerini yükselterek ebeveynleri yaşlandıklarında kendilerinin bağımsız hareket edebilmelerini sağlamaktır. Bizim Köy Engelliler Okulu ve Beyaz Kalpler ile irtibat kurarak iş bulmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kurduğumuz Büyük Atlantis Özel Sporcular Kulübümüz ile yetenekli çocuklarımızın yarışmalara katılmalarını sağlayarak başarılı sporcular yetiştiriyoruz” dedi.

 

“İHTİYAÇLARA CEVAP VERİYORUZ”

Mehmet Ali Kaşka, “Erkeklerde gülle atma dünya ikinciliği alan Anıl Demir kulübümüzün ilk başarılı öğrencilerinden biridir. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayarak yaşam kalitelerini arttırmak için hizmet veriyoruz. Profesyonel ekibimiz ve tüm ihtiyaçlara cevap olan kuruluşumuzla misafirlerimizi kabul etmeye hazır bir aile olduk” diyerek sözlerini tamamladı. 

08 Haziran 2016 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

YASİN - Gerçekten doğa harikası bir yerde insanın içini açan bir konuma sahip. Kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer.

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 13:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR