Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli’de can buldu

Osmanlı Eğitim Ocakları 2014 yılında Kayseri’de kuruldu. Osmanlı Eğitim OCaklaarı Kocaeli’de şubesini açarak yeni bir ivme daha yakaladı. Şube başkanl...

Osmanlı Eğitim Ocakları 2014 yılında Kayseri’de kuruldu. Osmanlı Eğitim OCaklaarı Kocaeli’de şubesini açarak yeni bir ivme daha yakaladı. Şube başkanlığını Fatih Sarman’ın üstlendiği derneğin ilimizde yeri Alemdar Caddesi Alemdar İşhanı 5’nci katında olacak.

 

TEŞKİLATLANMA BAŞLADI

Derneğin genel başkanlığını Halil Mustafa İmdat tarafından yapılırken, Kocaeli Şube Başkanı Fatih Sarman Seka Park Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türkiye genelinde 18 il ve 24 ilçe de teşkilatlanmasını tamamlayan ocağın diğer il ve ilçelerde yapılanma amaçlı istişareleri devam ediyor. Kocaeli’nde ise Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçeleri temsilen Gebze Bölge Başkanlığı da Fahrettin Ekinci atandı.

 

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Geleceğin teminatı olan genç neslimize Osmanlı kültürünü, adaletini ve hoşgörüsünü sağlamak, sosyal çalışmalar yapmak ve eğitim vermek’ düsturu ile yola çıktıklarını belirten Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli İl Başkanı Fatih Sarman “Ocağımız öncelikle mensuplarına, sonrasında ise tüm milletimize muharrem ecdadımızın ilim, irfan,  ahlak ve örfünü hatırlatmak, devlet-i ebed-i müddet vizyonunu ilay-ı Kelimetullah misyonunu aşılamak için teşkilatlanmış bir dernektir. Osmanlı Eğitim Ocakları olarak son yıllarda devlet büyüklerimizin, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın teşvik ve gayretleriyle güç kazanan “Osmanlı Ruhunu” oluşturma çalışmalarına destek olmak millet adına bütün çalışmaların merkezinde olmak en büyük hedef ve gayemizdir” dedi.

 

PARALEL İFTİRASI

Osmanlı Eğitim Ocakları’na saldırıların olduğunu dile getiren Sarman “Takdir edersiniz ki; insanoğlu varoluşundan itibaren maalesef her meyve veren ağaç taşlandığı gibi henüz yeni kurulmuş bir dernek olan Osmanlı Eğitim Ocakları’mıza yönelik çirkin bir karalama ve iftira kampanyası yürütülmektedir. Bir dönem birlikte çalıştığımız fakat niyetlerini kişisel ihtirasları doğrultusunda değiştirdiklerini tespit ettiğimiz bir derneğin yönetici ve üyeleri tarafından derneğimizle alakalı olarak “paralel” iftirasının atılması bizi oldukça üzmüştür” ifadelerini kullandı.

 

600 YIL 3 KITADA ADALET

Son olarak Sarman “600 yıl, 3 kıta da adalet ve iyi niyetle hükmeden ve tüm dünya ya örnek olan şanlı ecdadımızın torunları olarak onlara layık nesiller yetiştirebilmek en büyük duamızdır. Bu süreçte bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

 

HALKIMIZ DESTEK VERİYOR

Kamuoyu tarafından büyük destek gördüklerini belirten Sarman “Halkımız derneğimizin kurulması sonrasında nerede kaldınız demeye başladılar. Her yerden destek ve projeler geliyor. Üniversite yapılanmalarımız olacaktır. Üniversite öğrencilerimiz üzerinden oyunlar oynanıyor. Bu oyunlar sayesinde ülkemizin ilerlemesinin önüne geçilmek isteniyor. Burada hedef üniversite öğrencileri değil ülkenin kendisidir” açıklamasında bulundu.  

 

KİTAP HALİNE GELECEK

Herhangi bir siyasi oluşumla bağlantılarının olmadığını belirten Sarman “Dernek üyelerinin katkıları sayesinde çalışmalar yapılmaktadır. Ülke genelinde 5 bin üyemiz bulunuyor. Bu bir başlangıçtır. Sadece Gebze bölgesinde 5 bin üye yapmayı hedefliyoruz. Osmanlı değerlerinin korunması noktasında YÖK tarafından çalışma yapılıyor. Bu çalışmaların hepsi kitaplaştırılacaktır. Bu sayede gençlerimiz ataların neler yaptıklarını çok iyi bilecekler” dedi.

 

KADINLAR ÜRETİME KATILACAK

Osmanlı yapısını yakından bildiklerini belirten Sarman “Kadın Kollarımız tarafından “Bağcıyan” teşkilatı yeninden oluşturulacaktır. Bu sayede evinde oturan kadınlarımız üretime katkı vereceklerdir. Kendi el emeklerini her yere göndereceklerdir. Burada önemli olan Osmanlı motiflerinin dünya tarafından bilinmesidir. Osmanlı mutfağından oluşan bayanlarımıza yönelik yarışmalar düzenlenecektir. O kadar çok talep ve itsel var ki bunların hepsine yetişmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.     

 

AYASOFYA’DA CUMA NAMAZI

Kosova’da çalışma yaptıklarını şube açma noktasında önemli aşamaya geldiklerini belirten Sarman “Bizim en büyük projemiz Ayasofya’da Cuma namazı kılmaktır. 29 Mayıs tarihi bu yıl Cuma gününe gelmektedir. 110 yılda bir olan bu durum için şimdiden çalışma başlatılmıştır. Bu çalışmalar neticesinde Ayasofya’da Cuma namazı kılacağız” dedi.  Serkan BORLAK 

21 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR