“320 bin öğrenciye, 13 bin öğretmenle hizmet veriyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, 2010-2011 yılını değerlendirdi. İspirli, güçlü bir kadroyla eğitim verdiklerini söyledi.Okulların tatile girmes...

BÜYÜT

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, 2010-2011 yılını değerlendirdi. İspirli, güçlü bir kadroyla eğitim verdiklerini söyledi.

Okulların tatile girmesi ve eğitim öğretim faaliyetlerinin sona ermesi üzerine İl Milli eğitim Müdürlüğü, yılda 2 defa yapılan değerlendirme toplantısının ikincisini dün Valilik Yüzüncü Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Ali Sözen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İlçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve çok sayıda okul müdürü katıldı.

GÜÇLÜ BİR KADROYLA EĞİTİM
2010 – 2011 yılı eğitim ve öğretim döneminde toplanda 320 bin 507 öğrenciye 516 okulda 13 bin 855 öğretmenle hizmet verildiğini kaydeden İspirli, “2 yıldır uyguladığımız “ Gelecek için el ele eğitim” projesi ile okullarımızda daha planlı bir çalışma ile hem sınavlarda başarı elde etmek hem de eğitim sistemimizin ön gördüğü, ahlaklı, bilgili ve nitelikli gençleri yetiştirmek hususunda büyük gayret sarf ettik. Proje kapsamında ortak sınavlar yaparak bu sınavlarda velilerin de desteğiyle eksik konuların tamamlanması çalışmasını sürdürdük” ifadelerini kullandı.

22 YENİ OKULLA EĞİTİME BAŞLADIK
2010 – 2011 eğitim ve öğretim yılına 4 Anaokulu, 7 ilköğretim okulu, 1 Anadolu sağlık meslek lisesi, 3 Anadolu öğretmen lisesi, 3 İmam Hatip lisesi, 3 ticaret ve endüstri meslek lisesi ve 1 tane de özel okul olmak üzere toplanda 22 yeni okulla başladıklarını vurgulayan Nevzat İspirli, “922 öğretmen ilimize geldi. 232 öğretmenin ise ilimizden başka illere tayini çıktı. 502 öğretmen de il içinde yer değiştirdi. İlk ve ortaöğretim kurumlarına toplan 380 yöneticinin ataması yapıldı. 51 kursta 718 öğretmen bilgisayar, 971 öğretmen ise İngilizce öğrenimi programlarına katıldı” dedi.

07 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR