Taşçı: Kocaeli’de 34 plakayla servis taşımacılığı yapılamaz

Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı, korsan araçlara tepki göstererek, ilimizde 34 plakalı araçlarla servis taşımacılığı y...

BÜYÜT

Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı, korsan araçlara tepki göstererek, ilimizde 34 plakalı araçlarla servis taşımacılığı yapılamayacağını açıkladı.

Yerel plaka ile il sınırının dışında servis taşımacılığı yapılamayacağını ve buna belediyelerce izin verilemeyeceğini açıklayan Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı, “34 plakalı araç sahiplerinin mağdur oldukları aldatmacası bir yana kayıt dışı, belgesiz olan bu korsanlar esnafın ekmeğine sataşmaktadırlar” dedi. Kocaeli Servis Araçları işletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı servis taşımacılığı ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 41 plakalı bir aracın İstanbul il sınırı içinde servis taşımacılığı yapması için Güzergah İzin Belgesi vermez, veremez. Aynı şekilde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de 34 plakalı bir araca Kocaeli sınırları içinde servis taşımacılığı yapması için izin veremez.

EKMEĞİMİZLE OYNUYORLAR
Bu ülkemizin her yerinde aynıdır. Ayrıca Kocaeli’de 2007 yılına servis araçlarına tahdit getirilip P seri plakada toplanmıştır. Kocaeli sınırlarında P plakasıyla servis taşımacılığı yapılamaz. Bu düzenleme kanunlar, yönetmelikler ve genelgeler doğrultusunda yapılmıştır. Yasadışı sokak eylemleriyle Kocaeli’de kayıtlı 5 bin 400 servis aracı işletmesinin ve ilimizin huzurunu bozmaya çalışan bu korsanların mağdur oldukları aldatmaca bir yana kayıt dışı ve belgesiz çalışan 34 plakalı araç sahipleri esnafı ekmeğiyle oynuyor.” Taşçı, UKOME ve emniyeti görevini yapmaya davet etti.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR