Ünlü: Devlet yapmazsa, Ülkücü camia gereğini yapacaktır

MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bir çay koy gelelim’ projesi kapsamında İl Başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki heyet Türk Ocağı Başkanı Yüce...

MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bir çay koy gelelim’ projesi kapsamında İl Başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki heyet Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette söz alan Aydın Ünlü, “Türk Ocağı son dönemlerde başarılı çalışmalara imza atmıştır. Gençler üzerinde yaptığı çalışmaları taktir ediyoruz. Özellikle Bayırbucak’taki Türkmenlerin yaşadıkları herkesin malumudur. Oradaki kandaşlarımıza yardım götürmek için mücadele ediyoruz. Herkesten destek istiyoruz” dedi.

 

“TÜRK KELİMESİNDEN GURUR DUYUYORUZ”

Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, “Bizler Türkmen soydaşlarımıza topladığımız yardımları genel merkezimize göndermeyeceğiz. Toplanan yardımları MHP İl Başkanlığına ve Ülkü Ocakları Başkanlığına teslim edeceğiz” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a yüklenen Demir, “Türk kimliği ağırlığından söz etmektedir. Kendisinin Türk kimliğinden ağırlık duyduğunu görmekteyiz. Onun ağır gördüğü Türk kelimesinden biz gurur duymaktayız. Biz Türk isminden mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

HEYET TÜRKMEN DAĞINA GİTTİ

MHP Genel Merkezinden altı kişilik ekip ile Türkmen dağına gittiklerini açıklayan Aydın Ünlü, “Orada neler olduğunu görecekler. Orası için neler yapılacağına bakılacak. Ümit Özdağ başkanlığında giden ekip neler yapılacağına bakacak. Kamuoyunu ve MHP genel merkezi bilgilendirilecek. Aile barınmasına kadar ciddi bir çalışma yapılmaktadır. Gelen insanlar için çadırlarda misafir edilmeyecek koruyucu aile gibi Türk milletinin evlerinde kalacaklar. Giden ekibin ana görevi budur. Türkmenler sınıra eşlerini ve çocuklarını getirmek için gelmektedirler. Savaş bölgesini terk eden yoktur. Bizler gelecek olan talimatı bekliyoruz” dedi.

23 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gökhan Türeker. - Aydın bey Kocaelide bir sürü Türkmen aile var.Hangisinin kapısını çaldın,hangisinin evini biliyorsun.,ş,n gücün hava atmak,palavra sıkmak.Önce sen kendi ilindekilere bak sonra gerisi hallolur.Ama nerde sende öyle bir kabiliyet.

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 12:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR