Sarıbay: Siyasi FETÖ’cüler ortaya çıksın

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, 15 Temmuz Demokrasi Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Sarıbay, 15 Temmuz 2016 tarihinde büyük bir acı...

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, 15 Temmuz Demokrasi Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Sarıbay, 15 Temmuz 2016 tarihinde büyük bir acı yaşandığını, o gece halkın demokrasiye sahip çıkarak hainlere “dur” demesinin gururunu yaşadıklarını, diğer taraftan da bu hain girişimde hayatını kaybeden şehitlerimizin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

 

“80 MİLYON TEK YÜREK OLDU”

15 Temmuz bir darbe girişimine karşı halkın, şerefli Türk ordusunun ve siyaset kurumunun cesaretle direndiğini dile getiren Sarıbay, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bir yıl önce bugün, 15 Temmuz akşamında alçakça bir hain saldırı girişime karşı, çok önemli bir demokrasi sınavı vererek 80 milyon tek yürek olmuş, demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılan bu hain kalkışmaya halkımız ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerimizin onurlu askerleri de gereken cevabı vermiştir.”

 

“ÜLKEMİZ FEKALETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ”

“O karanlık gecenin kritik saatlerinde darbecilerle mücadele eden, darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri başarı, emniyet güçlerinin kararlılığı, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın kahramanlığı darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş, hainlerin devletimizi ele geçirmesine engel olmuştur.”

 

“ÜLKE FETÖ’DEN TEMİZLENMELİ”

“Gazi Meclis’imiz gücünü milletten almaktadır ve 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana 1 yıl geçti. Bu dönemde demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan TBMM’nin varlığının korunmasının ne kadar önemli olduğunu da ortaya konulmuştur. Darbeye katılanların ve destekçilerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılması, FETÖ nün etkisiz kılınması ve tekrar güç kazanmaması, bu mücadelede gösterilecek kararlılığa bağlıdır.”

 

“SİYASİ DESTEKÇİLERİ ORTAYA ÇIKARILMALI”

FETÖ ile mücadele edilirken örgüt ile ilgisi bulunmayanların zarar görmemesi için titizlik gösterilmelidir. Olağanüstü hal şartları olağan hale getirilmemelidir. 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kanının yerde kalmaması adına, bu hain örgüte yıllarca destek verip, örgütlenmesine hizmet eden siyasi ayağının da ortaya çıkarılması en büyük temennimizdir. Böylesine bir acının yaşanmaması ve bir daha tekrarlanmaması dileğiyle, 15 Temmuz gecesi şehit olan 249 vatandaşımızı rahmetle anıyorum.”

15 Temmuz 2017 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR