Öğrencilere deprem eğitimi

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı Zemin Araştırma Birimi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu eğitim döneminde de okullarda eğitim...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı Zemin Araştırma Birimi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu eğitim döneminde de okullarda eğitim çalışmaları yapıyor.

İzmit sınırlarında her hafta bir okulun ziyaret edildiği eğitim çalışmalarının sonuncusu Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti. Belediyenin Zemin Araştırma Birimi Sorumlusu Jeofizik Mühendisi Faruk Küçük ile aynı birimden Jeofizik Mühendisi Sait Yaşar ve Jeoloji Mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş tek tek bütün sınıfları gezerek, okuldaki 230 öğrenciye başta deprem olmak üzere doğal afetlerle ilgili önemli bilgiler aktardı. Uzmanlar bir ders saati boyunca aktif fay hatlarını, depremlerin nasıl oluştuğunu, deprem öncesi-deprem anı ve deprem sonrası alınabilecek tedbirleri anlattı.

VAN DEPREMİ İLGİYİ ARTTIRDI
Eğitim çalışmasının oldukça verimli geçtiğini söyleyen Belediyenin Zemin Araştırma Birimi Sorumlusu Faruk Küçük, öğrencilerin konuya olan ilgisine dikkati çekerek; “ Girdiğimiz sınıflarda çocukların bize yönelttiği sorularda özellikle, son yaşadığımız Van depreminin onları tedirgin ettiğini gözlemledik. Depremin bugün olduğu gibi bundan sonra da olacağını, önemli olanın öncelikli tedbirler almak olduğunu onlara anlatmaya çalıştık. Deprem anında soğukkanlı ve bilinçli hareket etmenin öneminden söz ederek neler yapılması gerektiğini söyledik. Sinevizyon ile çeşitli deprem görüntüleri izleterek, doğru ve yanlış uygulamaları görüntüler üzerinden değerlendirdik” şeklinde yapılan çalışmaları özetledi. Çalışmanın sonunda öğrencilere belediye tarafından hazırlanan temel afet bilinci kartları dağıtıldı. Okul yetkilileri belediyenin okullara yönelik eğitim hizmetleri nedeniyle görevlilere teşekkür ettiler.

19 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR