Yıldırım’dan emniyet güçlerine kınama

Eylemde polisin elinden zor kurtulan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanmasını kınadıYıldırım, Taksim Gez...

BÜYÜT

Eylemde polisin elinden zor kurtulan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanmasını kınadı

Yıldırım, Taksim Gezi Parkı protestosu olarak başlayan ve daha sonra hükümeti ve icraatlarını hedef alan eylemler sırasında güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanımı ve tazyikli suyun içine gizlenmiş biber gazı sıkmasının utanç verici bir tablo olduğunu söyledi. Yaralanan gençleri hastanelere taşıdıklarını dile getiren Yıldırım, eylemcilere karakolda, hastanede ve parti binasında gönüllü avukatlar tarafından hukuki destek verdiklerini kaydetti.


DÜŞMANA SALDIRIR GİBİLER
Emniyet güçleri olarak aldıkları emirleri yerine getiren görevlilerin hadlerini ve sınırları aştıklarını belirten Yıldırım, “Başbakanın söylediği gibi soruşturma falan yapılmıyor. Kimsenin kimseyi soruşturduğu yok. Aynı şekilde her akşam eylemlerde aşırı güç ve orantısız güç kullanarak kadın, çocuk demeden herkesi biber gazıyla baştan aşağı acı verici şekilde yakıyorlar. İnsanlarımıza düşmana saldırır gibi saldırarak dövüyorlar. Copları hiç aşağı inmiyor. Ben bile geçtiğimiz akşam ellerinden partili gençlerimizin etten duvar örmeleri sayesinde kurtulabildim” dedi.

ŞİDDET BELGELENİYOR

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’ndan yapılan bir talep doğrultusunda artık olayları belgelendirdiklerini belirten Selman Yıldırım, “Türkiye Barolar Birliği’nin talebi doğrultusunda hareket ederek yapılan dayak, işkence, gazdan yaralanma ve etkilenme olaylarının tümünü belgeleyerek Ankara’ya göndermeye hazırlanıyoruz. Böylece güvenlik güçlerinin insanlık dışı davranışlarını önce halkımız ve daha sonra da dünya ile paylaşacağız. Arka arkaya açılan davalarla bu işkenceleri yapanlar bakalım nasıl mücadele edecekler göreceğiz” şeklinde konuştu.

ARTIK ENDİŞEMİZ YOK

Geçtiğimiz günlerde uyguladıkları seçim tatbikatıyla ilgili bilgi veren Yıldırdım, “Tatbikat endişelerimizin tümünü ortadan kaldırdı. Yüzde 100 rakamına ulaşamayacağımıza dair çok az da olsa endişelerim ve şüphelerim olmuştu. Ama ilk dakikalardan itibaren gördüm ki hiç gerek yokmuş. CHP’liler bu seçime inandıklarını ve kazanma azminde olduklarını sonuna kadar gösterdiler. Bu seçimlerin apayrı bir özellikte olduğunun herkes farkında” dedi.

ADAY ADAYLARI EĞİTİMDEN GEÇECEK

Belediye başkan ve meclis üyeliklerine aday adayı olmak isteyenlerin erkeklerde 500, kadın-genç ve engellilerde 250 TL karşılığında 2 günlük eğitimden geçeceğini dile getiren Yıldırım “Ellerinde bu eğitimleri aldıklarına dair belgesi olan kişiler aday adayı olabilecek” diyerek önümüzdeki yerel seçimlerde adaylığını koymayı düşünen partilileri eğitimlere katılmaları konusunda uyardı.
HABER: Aybey KAHRAMANLI

04 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR