5 ilin performans ödülleri dağıtıldı

Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova’nın Sanayi ve Ticaret Odaları “2012 Yılı Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirmesi” ile en başarılı üyele...

BÜYÜT

Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova’nın Sanayi ve Ticaret Odaları “2012 Yılı Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirmesi” ile en başarılı üyelerine ödül vererek onurlandırdı.

Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde Pricewaterhousecoopers Türkiye, Doğu Marmara Abigem A.Ş., Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve CNNTürk’ün katkıları Kocaeli, Bolu, Sakarya, Düzve, Yalova’nın Sanayi ve Ticaret Odaları’nın işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenen 2012 Yılı Çizgi Üstü Sektüröl Performans Değerlendirme organizasyonu ödül töreni Haluk Ulusoy’un sahibi olduğu Wellborn Otel’de gerçekleştirildi.

HİSARCIKLIOĞLU DA KATILDI
Kocaeli Sanayi Odası’nın başını çektiği organizasyonda Kocaeli, Sakarya, Yalova Bolu ve Düzce’nin Sanayi ve Ticaret Odaları’nın üyeleri arasında bulunan büyük ölçekli işletmeler ve küçük orta boy işletmeler arasındaki en başarılı ve süreklilik arz eden firmaları tek tek belirleyerek ödülle onurlandırdı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı ödül töreni öncesinde Hisarcıklıoğlu’nun konuşmaları geceye damgasını vurdu.

KSO BAŞKANI GECEYİ AÇTI
KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, sanayici işadamlarının taleplerinin hemen hepsini dile getirdiği konuşmasında hükümetten beklentilerini de açıkladı. Zeytinoğlu, “Türkiye’nin 500 büyük firmasının 92’si bu kenttedir. İlimizin vergi gelirleri de %13.2 ile ikinci sıradadır. 2011 verilerine bakarsak, devletin kasasına giren her 100 liranın 11 lirasını Kocaeli vermektedir. Artık birilerinin bunu fark etmesi gerekmektedir” dedi.

DÜNYAYA AÇILIN!
Sanayici ve tüccar işadamlarına Dünya’ya açılmalarını tavsiye eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyaya açılın, mallarınızı pazarlayın ve bunu yapmaktan korkmayın. Ayrıca biz devletten yardım falan beklemiyoruz. Gölge etmesinler yeter. Bakın Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, ‘siz çalışıp, kazanın, verginizi verin ki ben de hizmet verebileyim’ diyerek olaya özel sektöre destek ve tüccar zekasıyla yaklaştı. Tebrik ederim. Bize böyle özel sektörü sonuna kadar destekleyen başkanlar lazım. Ayrıca Rektörümüz Sezer Komsuoğlu hocam da tekrarlayıp duruyor. Üniversite ve sanayici işbirliği yapılsın. Sektörü canlandıralım ve istihdam imkanı yaratalım. Size yeni ufuklar açalım ve bunu daha çok insanı ekmek sahibi yaparak sağlayalım” diyor. Çok haklı. Bu kentte Allah size her türlü imkanı vermiş. Denizyolu var. Karayolu var. Demiryolu var. Havayolu var. Yahu daha ne istiyorsunuz. Allah bunları kullanmazsanız hesabını size sorar. Ölünce, “Size şu kadar imkan verdim. Neden kullanmadınız diye sorar” diyorum. Başka da bir şey demiyorum” şeklinde herkesin beğenisini kazanan bir saatlik bir konuşma yaptı.

24 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR